21.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Dolní Cerekev - SPARTA 36:35 / 18:13 /

Ve včerejším utkání předposledního druholigového kola podal náš tým mužů bez možnosti střídání v Dolní Cerekvi dobrý výkon a nebyl daleko od bodovému zisku ..................

V neděli 28.dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání předposledního - 21.kola 2.ligy JV Čechy, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale soupeře z Vysočiny, týmu TJ SOKOL Dolní Cerekev.

Domácí měli na svém kontě před nedělním utkáním 10 bodů / bilance: 18 – 5-0-13 / a v průběžné tabulce byli těsně před SPARTOU, která měla na 10.místě také 10 bodů / bilance: 18 -5-0-13 /. V podzimním vzájemném utkání Dolní Cerekev v Kutné Hoře zvítězila 24:31 a vzhledem k jarním domácím výsledkům / porazila doma silnou Třeboň, Plzeň a Č.Budějovice / nastupovala do nedělního utkání v roli jasného favorita.

Navíc SPARTA nastoupila do utkání pouze s 1 brankářem a 6 hráči do pole, tedy bez možnosti střídání, a k tomu poprvé v sezoně bez nejlepšího střelce Peška. A o to to měli mít domácí snažší.

Ale SPARTA od úvodních minut byla domácím více než vyrovnaným soupeřem a statečně se prala o úspěšný výsledek. Sice v úvodu prohrávala o 1-2 branky, když domácí vedli v 5.minutě 5:3, v dalším průběhu několikrát otočila vedení ve svůj prospěch. V 8.minutě poprvé v utkání vedla 5:6, následně 6:8 na začátku 16.minuty 7:9 a později ještě 9:10, 10:11 a na začátku 21.minuty 11:12. Ale závěrečná desetimunutovka prvního dějství SPARTĚ vůbec nevyšla / prohrála ji 7:1 / a domácí tak nakonec 1.poločas vyhráli o 5 branek v poměru 18:13. Přece jenom na hosty dolehla únava a domácí toho dokázali náležitě využít.

Když na začátku 2.poločasu domácí navýšili své vedení 5x na rozdíl 7 branek, postupně na 21:14, 22:15, 23:16, 24:17 a ve 37.minutě na 25:18, zdálo se být rozhodnuto. Ale kutnohorský tým dřel a bojoval ze všech sil a postupně náskok domácích snižoval. Nejprve do 40.minuty na 25:21 a stejný rozdíl platil ještě ve 44.minutě, kdy byl stav 27:23. Na to domácí odpověděli 2 brankami a ve 45.minutě vedli 29:23, ve 46.minutě ještě 30:24. Ale hosté bojovali dál a v 51.minutě již byl rozdíl pouze 2 brankový – 30:28. Následně sice domácí zvýšili na 31:28, v 54.minutě to již bylo pouze o branku, stav byl 31:30. Poté domácí 2x zvýšili na rozdíl 2 branek, na 32:30 a 33:31, hosté 2x snížili na rozdíl jediné branky, na 32:31 a 33:32. Ale domácí 2 brankami odskočili na začátku 58.minuty na 35:32 a na konci téže minuty byl stav 36:33. Hosté ale brankami v předposlední a poslední minutě snížili opět na rozdíl jediné branky, na 36:35. Do konce utkání poté chybělo ještě cca 50 vteřin a oba týmy ještě měly šanci na změnu stavu. Nejprve domácí mohli pojistit svůj náskok, šanci ale neproměnili a poslední útok měl kutnohorský tým. Bohužel jeho střela skončila na tyči a domácí tak uhájili nejtěsnější vítězství.

Tým SPARTY v takto okleštěné sestavě podal v nedělním utkání dobrý výkon a mile překvapil. A ač se před začátkem zdálo, že je jen otázkou, o kolik prohraje, opak byl pravdou. Příkladně bojoval až do konce, nic nevypustil a nebyl daleko zisku bodu. A za to je třeba „sedm statečných“ ocenit a za nedělní výkon jim všem poděkovat.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Jak již článek napovídá, tak zápas v DC jsme odehráli bez možnosti střídání. V sestavě, kdy se po dlouhé pauze mezi tyče postavil Valeš, který poslední zápasy vypomáhal v poli (i tak své řemeslo nezapomněl a vytáhl několik zákroků), většinu zápasu na spojce hrající Hovorka, který se poslední dobu již soustředí na post pivota. Hráčům jistě za takový zápas patří poděkování, hráli na hranici možností a je jasné, že ke konci již docházely síly. Proto jsme také dostali několik laciných gólů po rychlých útocích, kdy už nebyla síla se vracet. Škoda několika neproměněných tutovek, hlavně díky nim nám soupeř v prvním poločase odskočil. Naopak mě těší zlepšená obrana v druhé části druhého poločasu, která stála za zdramatizováním celého utkání, kluci zápas nezabalili a se situací se poprali velmi dobře, chyběla jen závěrečná tečka, to ale k házená a celkově ke sportu patří.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Kafka 8, Šveněk 8, Ishchenko 6, Hovorka 5, Novák 5 a Klouček 3. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 4/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Dolejší - Vlk, DIVÁCI: 17.

Ostatní výsledky 21.kola:

LOKO České Budějovice - LOKO Vršovice 36:23, JISKRA Havlíčkův Brod - JISKRA Třeboň 18:25, SOKOL Nové Veselí „B“ - 1.HC Pardubice odloženo na 1.5., TALENT ŠKODA Plzeň - HBC Strakonice 1921 „B“ 40:38, SOKOL Úvaly měl VOLNO.

V posledním 22.kole 2.ligy mužů JV-Čechy se kutnohorský tým představí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, kde v neděli 5.května přivítá od 17:00 hodin silného západočeského soupeře, tým TALENT ŠKODA JS Plzeň.