18.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SPARTA - JISKRA Třeboň B 30:40 / 16:17 /

V sobotu odpoledne odehrál náš tým mladších dorostenců vyrovnané druholigové utkání, dlouho držel naději na první bodový zisk a až cca 10-ti minutový výpadek v poslední patnáctiminutovce rozhodl o vítězství soupeře .....................

V sobotu 6.dubna čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 18.kola 2.ligy MD JVČ, ve kterém  přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 16:00 hodin jihočeského soupeře – tým JISKRA Třeboň B. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

Postavení obou soupeřů v průběžné tabulce – SPARTA poslední bez bodu, Třeboň B předposlední se 6 body mohlo naznačovat vyrovnané utkání, podzimní vítězství Třeboně doma 39:24 i bodový zisk však naznačovalo, kdo je v utkání favorit.

Mladší dorostenci SPARTY ale odehráli velmi dobrý první poločas a byli Jiskře naprosto vyrovnaným soupeřem. Hosté sice v úvodu několikrát vedli o 2 branky – 1:3, 2:4 a 3:5, v 10.minutě byl stav vyrovnaný 5:5, v 15.minutě přešli 2x do vedení domácí – 7:6 a 8:7. Ve 20.minutě hosté sice vedli 8:12 a ve 25.minutě 12:14, ve 27.minutě opět vedli domácí 15:14 a o minutu později 16:15, 1.poločas nakonec skončil těsným vedením Třeboně 16:17.

A hodně vyrovnaný byl i začátek druhého poločasu, hosté nejprve zvýšili na 16:18, domácí následně 3x dokázali vyrovnat na a v rozmezí 38.-42.minuty dokonce 5x o branku vedli, naposledy 25:24. Další minuty ale patřily jasně hostům, kteří nejprve do 46.minuty otočili na 26:28 a po snížení domácích na 27:28 v rozmezí 49.-56.minuty zaznamenali šňůru 9 branek, odskočili na 27:37 a tím vlastně utkání rozhodli. V závěru již padaly branky vyrovnaně na obou stranách, konečné skóre se následně posunulo na 30:40. Hosté si tedy odvezli z Kutné Hory oba body za 10-ti brankové vítězství, valná část utkání však byla naprosto vyrovnaná. A tak se mladý kutnohorský kolektiv nemá za co stydět, odehrál velmi dobré utkání a všichni hráči zaslouží za nasazení i bojovnost určitě velkou pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Hanuš 8, Kostrec 7, Pajer 5, Kamenář 3, Pektor O. 2, Šklíba 2, Hovorka K. 1, Němeček 1 a Rudolf 1. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 6 – 4, SEDMIČKY: 3/3 – 1/1, ROZHODČÍ: Artl - Navrátil, DIVÁCI: 30.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Výsledek sobotního zápasu  je pro nás  vzhledem k výkonu  velmi krutý.  Padesát minut jsme byli soupeři  z Třeboně
naprosto vyrovnaným soupeřem a předváděli skvělý  výkon. Bohužel v závěru  nám opět došli síly, zranil se klíčový
hráč  a soupeř  toho dokonale využil. Sráží  nás horší kvalita lavičky a absence zkušeností.  Měli jsme minimálně  dvě
možnosti, jak dostat soupeře pod tlak, ale promarnili  jsme je. Přesto hráči zaslouží pochvalu za skvěle  odehraných
padesát minut, plnili taktické  pokyny, dobře bránili a i v postupném útoku se dařilo. Tým vykazuje progres a je jen
otázkou času, kdy se dostaví  i výsledky.

Ostatní výsledky 18.kola:

SOKOL Úvaly - TALENT Plzeň B 35:34, HÁZENÁ Rokycany - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 28:29, LOKO Vršovice - HBC Strakonice 1921 00:00, 1.HC Pardubice - JISKRA Havlíčkův Brod 00:00, LIONS Hostivice měl VOLNO.

Příští program:

V 19.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 13.dubna od 14:00 hodin ve sportovní hale západočeského týmu HÁZENÁ Rokycany