1.kolo SP ml.dorostu: SPARTA - JISKRA Zruč 50 : 28 / 27:12 /

V zahajovacím sobotním domácím mistrovským utkání podal náš tým mladších dorostenců solidní výkon a svému okresnímu rivalovi nasázel příděl padesáti branek ..........

V sobotu 21.září zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, když v utkání 1.kola přivítal od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici svého okresního rivala, tým JISKRY Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje pětice týmů – JISKRA Havlíčkův Brod, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově, podzim - jaro. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Od samého začátku bylo utkání celkem jednoznačnou záležitostí dorostenců SPARTY. Hosté se sice ve 2.minutě ujali vedení 0:1, následovala však 6ti branková šňůra domácích a v 6.minutě byl stav 6:1. Následně sice hosté snížili na 6:4, však v dalším průběhu prvního dějství domácí postupně navyšovali své vedení až na poločasových 27:12.

A 2.poločas měl průběh podobný, domácí postupně ale jistě navyšovali svůj náskok a po přestřelce z obou stran / padlo nakonec celkem 78 branek / se konečné skóre zastavilo na stavu 50:28. A i když domácí hráči „vyrobili“ značné množství chyb a měli 9 vyloučených, přesto v utkání zvítězili naprosto zaslouženě.

Trenéři SPARTY měli tentokrát k dispozici poměrně široký kádr 13 hráčů, složený s 8 mladších dorostenců + 5 starších žáků. 1.poločas solidně odchytal Valeš, ten druhý neméně dobře Valach. Střelecky se mimořádně dařilo Veselému, který soupeři nasázel 16 branek a D.Novákovi, autoru 9 branek. Ale pozadu nezůstali ani ostatní -  Klouček, M.Novotný, Kail, Rakaš a F.Novák. Ale pochvalu za výkon a hlavně konečný výsledek zaslouží celý kolektiv mladších dorostenců SPARTY.

Z týmu JISKRY, jehož kádr tvořili 2 mladší dorostenci + 7 starších žáků byl jednoznačně nejlepším střelcem Ruth, autor 15 branek.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

Zruč proti nám celý zápas praktikovala vysunutou obranu 3+3, kterou jsme celkem bez obtíží dokázali překonávat. V útoku bylo k vidění několik pohledných akcí, hlavně uvolnění pivota Pavla Veselého, který byl naším nejlepším střelcem. Až na několik nepřesných přihrávek a neproměnění vyložených šancí byl útok v pořádku. V obraně nám ovšem chybí organizace, důraz a komunikace. V této sezoně se přímo na obranu musíme hodně zaměřit. Jako pozitivum vidím široký kádr, se kterým jsme mohli do utkání nastoupit a zapojení všech hráčů do utkání. Velkou pochvalu závěrem si zaslouží naši oba brankáři, Valeš a Valach, každý z nich si odchytal svůj poločas velmi solidně.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Veselý 16, Novák D. 9, Klouček 6, Novotný M. 5, Kail 4, Rakaš 4, Novák F. 3, Machander 2, Pektor 1, Novotný D. a Ptáčník. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 9 – 2, SEDMIČKY: 0 – 5/4, ROZHODČÍ: Hladký / Sez.Ústí / - Janíček / Mělník /, DIVÁCI: 40.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 13.října, kdy přivítá od 13:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici tým SPARTAK Příbram.