3.kolo SP ml.dorostu: JISKRA Havl.Brod - SPARTA 39 : 31 / 17:15 /

V nedělním, třetím podzimním mistrovském utkání nestačil náš tým mladších dorostenců na domácí Havlíčkův Brod a připsal si první porážku v soutěži ...........

V neděli 10.listopadu měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 3.kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale týmu z Vysočiny – JISKRY Havlíčkův Brod.

V letošním ročníku této soutěže startuje pětice týmů – JISKRA Havlíčkův Brod, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově, podzim - jaro. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Od úvodních minut nedělního utkání měla o něco více ze hry domácí JISKRA, která postupně navyšovala své vedení – v 10.minutě vedla 6:3, v 15.minutě 9:5, ve 20.minutě 13:9 a ve 28.minutě již 17:12. V samém závěru však dorostenci SPARTY snížili 3 brankami na poločasových 17:15. A nebylo zdaleka nic rozhodnuto.

V první desetiminutovce 2.poločasu hosté dokonce 3x snížili na rozdíl branky jediné, postupně na 18:17, 22:21 a ve 39.minutě na 23:22. Ale to bylo z jejich strany vše, protože v dalším průběhu utkání měli opět převahu domácí a rozdíl začal narůstat. Ve 45.minutě již vedli 27:23, v 50.minutě 32:26, v 55.minutě 35:28 a utkání nakonec skončilo jejich vítězstvím v poměru 39:31.

Již podruhé za sebou inkasoval kutnohorský tým v mistrovském utkání 39 branek a to je příliš. Svědčí to o dost propustné obraně a na tom je třeba hodně zapracovat. Na tolik obdržených branek se totiž jen horko těžko berou nějaké body.

Střelecky se opět nejvíce prosazoval Klouček, spolu s ním ještě bratři Novákové. Ostatním se však příliš nedařilo a údernou trojici příliš výrazně nepodporovali. A i to byl jeden z důvodů nedělní porážky.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

Odevzdané utkání z naší strany. Obrana nefungovala, hráči nepřistupovali, nebyli agresivní, soupeře nechali střílet z dobrých pozic. V útočné činnosti nám padal balón z ruky, nehráli jsme kolektivně. Více jsme se soustředili na výkon rozhodčích a to nás sráželo. Porážka v Havlíčkově Brodě je určitě velkým zklamáním.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Klouček 9, Novák D. 6, Novák F. 6, Novotný M. 3, Pektor P. 2, Machander 2, Veselý 2, Kail 1, Capouch, Novotný D. a Rakaš. Trenéři: Falge Jan – Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 5 – 7, SEDMIČKY: 3/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Ondrouch - Hocke / oba Havl.Brod /, DIVÁCI: 42.

Poslední podzimní utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za týden, v neděli 17.listopadu, kdy nastoupí od 10:30 hodin ve sportovní hale týmu KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.