SPARTA Kutná Hora - HK Rokycany 35 : 30 / 17:18 /

Náš tým starších dorostenců podal dnes po obědě v domácím "exilu" v Ledči nad Sázavou výborný bojovný výkon a slavil první jarní vítězství .........

Dnes – v neděli 20.března přivítal tým starších dorostenců SPARTY Kutná Hora od 13,30 hodin ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou v utkání 16.kola 2.ligy SD-Čechy západočeský tým – HK Rokycany.

Kutnohorští dorostenci nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání po třítýdenní přestávce - jeden víkend měli volno a ten minulý byly všechny republikové soutěže přerušené z důvodů reprezentační přestávky.

Soupeř z Rokycan byl před dnešním utkáním ve středu druholigové tabulky / pátý se ziskem 12 bodů / a přijížděl k utkání jako favorit. V podzimním domácím utkání SPARTU bez problémů porazil poměrně vysoko 39:23 po poločasovém vedení 17:6.

V dnešním odvetném utkání však kutnohorští dorostenci zahráli velmi dobře. Soupeř si sice od úvodních minut udržoval mírnou převahu a v 17.minutě vedl 5ti brankovým rozdílem – 7:12, ve druhé polovině prvního dějství již bylo utkání naprosto vyrovnané. Dorostenci SPARTY postupně snižovali náskok soupeře, ten do kabin nakonec odcházel s jednobrankovým vedením - 17:18. To již SPARTA byla poměrně oslabena, již ve 2.minutě odstoupil se zraněným tříslem Polívka a ve 25.minutě obdržel velmi přísnou červenou kartu jediný brankář – Koriťák  a tak do branky musel nastoupit někdo z hráčů z pole. Závěr 1.poločasu tak odchytal Falge.

Od začátku 2.poločasu se tohoto nelehlého úkolu zhostil na výbornou Nádvorník, který tým několikrát výrazně podržel a měl velký podíl na obratu v utkání. Od úvodních minut druhého dějství bylo utkání opět velmi vyrovnané a ve 40.minutě byl vyrovnaný i stav – 23:23. Potom se však kutnohorským borcům podařila 5 branková šňůra a ve 48.minutě byl stav velmi nadějný – 28:23. Ve zbývajícím čase již dorostenci SPARTY svému soupeři šanci na obrat nedali a velmi dobrou hrou kontrolovali výsledek. Rokycanští sice dokázali snížit v 51.minutě na rozdíl 3 branek – 30:27, to však bylo z jejich strany vše. Kutnohorský tým v utkání nakonec zaslouženě zvítězil o 5 branek v poměru 35:30 a připsal si do druholigové tabulky dva velmi cenné body.

Jak již bylo řečeno, velmi dobře zachytal ve 2.poločase Nádvorník, střelecky se zadařilo dvojici Pícha a Bielický / ten byl z křídla doslova k neudržení /, pochvalu za výborný výkon i výsledek v tomto utkání však zaslouží celý kutnohorský kolektiv. Ten udělal tímto výsledkem hodně radosti i trenérovi Jiřímu Hasalovi, který je momentálně v nemocnici.

V dalším kole čeká tým SPARTY utkání ve městě automobilů – příští sobotu od 16 hodin v hale mladoboleslavské AUTO ŠKODY.

SESTAVA a BRANKY: Koriťák /br/ - Pícha 12, Bielický 11, Kuře 4, Brož 2, Falge 2, Nádvorník1, Petránek 1, Polívka 1 a Stehlík 1. Zastupující trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 5, Č.KARTY: 1 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 0, ROZHODČÍ: Kábrt / Ml.Boleslav / – Vaněček / Náchod /.