SPARTA Kutná Hora - LOKOMOTIVA Vršovice 17 : 31 / 9:17 /

Ve 2.jarním kole 2.ligy SD-Čechy prohrál náš tým starších dorostenců doma / v ledečské sportovní hale / s vršovickou LOKOMOTIVOU o .................

V sobotu 19.února přivítal tým starších dorostenců SPARTY Kutná Hora od 13,30 hodin ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou / kde hraje v zimním období svá domácí utkání / pražský tým - LOKOMOTIVU Vršovice. Jednalo se o mistrovské utkání 2.jarního kola 2.ligy SD-Čechy.

Pražský tým se pohybuje ve středu druholigové tabulky a byl v sobotním utkání favoritem. Na podzim zvítězil v domácím prostředí nad SPARTOU poměrně vysoko 46:25.

V sobotním utkání nastoupili oba soupeři v hodně prořídlých sestavách - domácí SPARTA v osmi, tedy s jedním hráčem na střídání a hosté dokonce v sedmi, tedy bez možnosti střídání.

Od úvodních minut však byla patrná herní a hlavně fyzická převaha vršovického týmu, zatímco hráči SPARTY se jen těžko prosazovali přes dobrou obranu a spolehlivého brankáře soupeře. Hosté si za prvních šest minut vytvořili 4 brankový náskok – 0:4, v 8.minutě byl stav 1:5. Potom následovala poměrně vyrovnaná pasáž a na začátku 20.minuty vedli vršovičtí pouze o 3 branky – 5:8. Poslední desetiminutovka prvního poločasu však patřila hostům, kteří navýšili svůj náskok na rozdíl 8 branek – poločas tak skončil jejich vedením 9:17.

Na začátku 2.poločasu přibývaly branky střídavě na obou stranách, ve 38.minutě byl stav 12:20. V dalším průběhu utkání se však opět projevovala převaha soupeře, který postupně zvyšoval svůj náskok, Ve 40.minutě byl stav 12:23, v 50.minutě 13:26 a konečný výsledek zněl jasně ve prospěch Vršovic – 17:31.

Dorostenci SPARTY zaostávali za soupeřem jak herně, tak hlavně fyzicky / více než polovina týmu je nižší věkové kategorie / a do konečného výsledku se také hodně promítlo neproměňování vyložených brankových příležitostí / dvě sedmičky, několik trháků a bídná střelba z křídel /. Z jednotlivců - brankář Koriťák měl 15 úspěšných zákroků, nedařilo se mu však z křídel, v poli patřil k nejlepším Falge, více se určitě čekalo od Píchy, který trénuje a hostuje v pražské DUKLE.

V týmu vítězů zachytal velmi dobře Šimánek, o většinu branek se postarala dvojice Kotisa / 12 / a Sůra / 9 /.

V dalším kole čeká kutnohorský tým utkání z nejtěžších - v Liberci, na palubovce vedoucího týmu soutěže.

SESTAVA a BRANKY: Koriťák /br/ - Kuře 4, Falge 3, Nádvorník 3, Pícha 3, Polívka 3, Stehlík 1 a Petránek 1. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 3/1 – 0, ROZHODČÍ: Illmann / Havl.Brod / – Tůma / Ledeč /, DIVÁCI: 1.