2.kolo SL mladších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

V neděli proběhla ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici dohrávka odloženého turnaje 2.kola SL / pořadatel Sokol Kostelec / a náš tým mladších žáků zde byl 100% úspěšný - ve 3 utkáních dokázal 3x zvítězit ..........

V neděli 5.listopadu odehrál kutnohorský tým mladších žáků čtvrtý podzimní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY mladšího žactva, který uspořádal ve sportovní hale BIOS v Kutné Hoře SOKOL Kostelec nad Labem. Původní termín tohoto turnaje byla neděle 8.října, z důvodů deště se však na venkovním kosteleckém hřišti tehdy hrát nedalo a byl proto odložen.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajovým způsobem a týmy jsou rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Skupina MIX odehraje se 6 podzimních kol, kde na každý tým čekají 3 utkání / v domácím turnaji dokonce 4 utkání / s hrací dobou 2x15 minut.

V nedělním „kosteleckém“ turnaji v Kutné Hoře tedy odehrál tým SPARTY Kutná Hora 3 utkání, nejprve s pořadatelským SOKOLEM Kostelec, následně se SPARTAKEM Příbram a na závěr se SOKOLEM Libčice. A na domácí palubovce si vedl nadmíru úspěšně, dosáhl zde bilance dvou jasných a jednoho těsnějšího vítězství, což přineslo do tabulky plný počet 6 bodů.

V úvodním utkání porazil kutnohorský tým mladších žáků bez větších problémů o 10 branek Kostelec, když v poločase vedl o 6 branek. V tom druhém přejel jasně o 18 branek Příbram, když v poločase vedl o 5 branek. A na závěr si poradil po boji s Libičiemi, když po poločasovém vedení o 3 branky nakonec zvítězil o 4 branky.

V brance podal velmi dobrý výkon Petr Funda, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Tobiáš Stibůrek, Vítek Buňka, spolehlivé výkony však podali i všichni ostatní, kteří v nedělních třech utkáních nastoupili. A všichni do jednoho zaslouží za předvedené výkony a nasazení určitě pochvalu.