3.kolo SL mladších žáků - turnaj v Sedlčanech.

Dnes odehrál náš tým mladších žáků tři utkání v rámci třetího podzimního mistrovského turnaje Středočeské ligy v Sedlčanech a domů se vrátil s bilancí 2 jasných vítězství a 1 těsné porážky ..........

V neděli 22.října odehrál kutnohorský tým mladších žáků třetí podzimní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY mladšího žactva a to ve sportovní hale v Sedlčanech.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajovým způsobem a týmy jsou rozděleny do 3 skupin - skupina A = Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B = Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX = Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Ve skupině MIX se odehraje 6 podzimních kol, kde na každý tým čekají 3 utkání / v domácím turnaji dokonce 4 utkání / s hrací dobou 2x15 minut.

V nedělním sedlčanském turnaji / pořadatel SPARTAK Příbram / tedy odehrál tým SPARTY Kutná Hora 3 utkání, a to postupně od 9:00 se SPARTAKEM Příbram, od 11:15 s LIONS Hostivice a od 12:45 se SOKOLEM Kostelec.

Domů se vrátil s bilancí 2 vysokých vítězství a 1 hodně těsné porážky.

V úvodním utkání porazil jednoznačně o 17 branek Příbram, když v poločase vedl již o 9 branek. V tom druhém podlehl těsně o branku Hostivicím, když naopak v poločase prohrával o 9 branky a v tom druhém ztráta narostla až na 12 branek. Mohutný finiš a 11 branková šňůra znamenala nakonec nejtěsnější výhru soupeře. V poslední utkání opět bez problémů porazil vysoko o 15 branek Kostelec, když v poločase již vedl 10-ti brankovým rozdílem.

Spolehlivě zachytal Funda, střelecky se nejvíce prosazovala vyrovnaná trojice Buňka, Stibůrek T., Kolář Š., velmi dobré bojovné výkony předvedli i všichni ostatní, kteří v nedělních mistrovských utkáních v Sedlčanech nastoupili. A za to patří celému kutnohorskému kolektivu mladších žáků velká pochvala.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Funda / br / - Buňka 15, Stibůrek T. 15, Kolář Š. 14, Olyšar 7, Wiesner 7, Holinka 6, Lebeda O. 3, Vopěnka 1, Petra Voj. 1, Tuhý 1 a Petra Vik. Trenéři: Salák Alois ml., Sušanka Martin.

A jak hodnotil třetí podzimní mistrovský turnaj trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

V zápase s Hostivicemi jsme zaspali v prvním poločase, kdy se nám nepovedlo proměnit několik brankových příležitostí a soupeř nám utekl o 12 branek. V poločase jsme si domluvili úkoly, které kluci plnili na výbornou a postupně jsme brankový rozdíl stáhli až na rozdíl jediné branky. Příště už to rozhodně vyjde, kluci na to mají. V zápase s Kostelcem nad Labem se hrála rychlá moderní házená, při které padlo dohromady 49 branek. Za bojovnost na tomto turnaji zaslouží všichni hráči velkou pochvalu.

V dalším podzimním kole Středočeské ligy čeká tým mladších žáků SPARTY turnaj v domácím prostředí sportovní haly BIOS v Puškinské ulici / jedná se o odložený turnaj 2.kola a jeho pořadatelem je Sokol Kostelec /, ve kterém v neděli 5.listopadu postupně narazí na pořadatelský SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SOKOL Libčice nad Vltavou.