1.kolo SRL : SPARTA - SOKOL Žel. Brod 30 : 16 / 13 : 6 /

Vstup do nového soutěžního ročníku SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2008/2009 se našemu týmu mužů vydařil....................

1.podzimním kole SRL přivítal náš tým mužů východočeský SOKOL Železný Brod, se kterým v loňském ročníku prohrál obě utkáním - doma o 3 a venku o 7 branek.

V neděli však tým SPARTY nastoupil do úvodního utkání nového soutěžního ročníku posílen o dva hráče z pražské DUKLY – brankáře Maroše Pristaše a spojky Martina Breyla a na výkonu to bylo hned znát. Hlavně prvně jmenovaný potvrzoval od úvodních minut své kvality - v loňské sezóně ještě extraligového brankáře.

Úvodní branku utkání dal domácí Hasala v úvodní minutě, hosté vzápětí srovnali na 1:1. Poté SPARTA třemi brankami v řadě přešla do vedení 4:1 / v 8.minutě /, hosté do 12.minuty snížili na 4:3. Následná série tří branek znamenala vedení domácích v 16.minutě 7:3, o dvě minuty později bylo jejich vedení pouze 2 brankové – 7:5. Do 21.minuty zvýšili domácí vedení na 9:5, v téže minutě hosté snížili na rozdíl tří branek – 9:6. V závěrečných devíti minutách 1.poločasu však již obrana SPARTY na čele s výborným Marošem Pristašem v brance hostům skórovat nedovolila a 4 brankovou šňůrou stanovila poločasové vedení – 13:6.

V úvodu druhého dějství hosté brankami v 31. a 32.minutě snížili na 13:8, žádné drama se však nekonalo. SPARTA v pohodě kontrolovala průběh utkání, v rozmezí 37.-41.minuty navýšila své vedení z 16:10 na 20:10 a bylo vlastně o zisku bodů rozhodnuto. V dalším průběhu utkání, kdy se postupně vystřídalo 13 ze 14 hráčů SPARTY zapsaných na soupisce utkání / do hry nezasáhl pouze druhý brankář Malý / se již nic podstatného nestalo, domácí nakonec zvítězili zcela zaslouženě o 14 branek v poměru 30:16. A tak se jim vstup do nové mistrovské sezóny povedl nad očekávání - s ohledem na loňské „propadáky“ !!!

Jedničkou SPARTY byl brankář Maroš Pristaš, který si připsal 24 úspěšných zákroků a jeho 60% úspěšnost byla základem konečného vítězství. Na to měla podíl i velmi dobrá obrana domácích. Střelecky se nejvíce dařilo dvojici Hasala – Kůrka, oba zatížili konto hostujícího týmu po 8 brankách . Zvláště prvně jmenovaný měl výbornou střelbu 9-8. A potěšitelné je i to, že z 12 hráčů v poli se jich 10 dokázalo prosadit i brankově. K vidění bylo i oblíbené „letadlo“ Jelínka po proměněné sedmičce v závěru i 30 branka v podání Šnajdra, který se „pozapomněl“ na soupeřově polovině po své první – v pořadí 29 brance a tu jubilejní vstřelil po chybě hostů a následné přihrávce z domácí poloviny hřiště.

Z negativ je nutné připomenout poměrně těžkopádnou hru v útoku, hlavně v 1.poločasu a neproměnění  několika jasných brankových příležitostí, včetně tří sedmiček. A potom zranění druhé letní posily z pražské DUKLY, spojky Martina Breyla. Ten si v závěru 1.poločasu obnovil zranění kolena a již do hry nemohl zasáhnout. A je otázkou, jak dlouho bude mimo hru !!!

SPARTA ani v tomto utkání nenastoupila v nejsilnější možné sestavě, omluven byl Hrčka a pro zranění z pátečního tréninku nemohl nastoupit Polívka ml. i dlouhodobě zranění Červenka, Rudolf, J.Salák a Thieme.

Z týmu hostů podal solidní výkon brankář Michler, který si připsal 13 úspěšných zákroků a střelecky vynikl Janus, autor 7 branek.

SESTAVA a BRANKY: Pristaš /br/, Malý /br/ - Hasala 8, Kůrka 8, Šalátek 3, Breyl 2, Morysek 2, Polívka st,.2, Šnajdr 2, Hájek 1, Hovorka 1, Jelínek 1, Horníček a Salák A. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 7, SEDMIČKY: 6/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Průžek / Úvaly / - Novotný / Ml.Boleslav /, DIVÁCI: 70.