SOKOL Libčice - SPARTA Kutná Hora 2 6 : 2 6 / 13 : 11 /

V neúplné sestavě dokázal náš tým mužů bodovat na hřišti libčických "sokolů" v utkání 2.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY..................

K sobotnímu utkání 2.kola SRL odjížděl náš tým mužů v hodně oslabené sestavě – oproti úvodnímu domácímu vítěznému utkání se Železným Brodem chybělo trenéru Hájkovi šest hráčů !!! K již dříve omluveným posilám Pristašovi a Breylovi přibyli zranění Hasala se Šalátkem a pracovně zaneprázdnění JelínekPolívkou st. A tak k utkání odjíždělo pouze 8 hráčů do pole a „veterán“ Malý do branky.

I přes takto oslabenou sestavu však náš tým podával od úvodních minut velmi solidní a bojovný výkon a držel s domácím SOKOLEM krok. První branka padla až ve 4.minutě, kdy se vedení ujali domácí, v další minutě Kůrka ze sedmičky srovnal na 1:1. A v obdobném duchu utkání pokračovalo – domácí 3x přešli do jednobrankového vedení, naši borci dokázali vždy vyrovnat. Poté domácí brankami v 11. a 12. minutě poprvé přešli do 2 brankového vedení – 6:4, a to si udržovali po celou další desetiminutovku. Ve 22.minutě byl stav 10:8. V 25.minutě domácí navýšili své vedení na rozdíl 3 branek – 11:8 a tímto rozdílem vedli ještě v poslední minutě 1.poločasu – 13:10. Hrčka však těsně před jeho závěrem snížil na poločasových 13:11. A to byl, vzhledem k počtu hráčů na jednotlivých stranách / domácí s plnou soupiskou 14 hráčů, náš tým s pouhými 2 hráči na střídání / pro náš tým dost dobrý výsledek !!! V průběhu 1.poločasu náš tým hodně podržel brankář Malý, který si připsal 9 úspěšných zákroků / zatímco domácí opora Kříž pouze čtyři /.

Na začátku 2.poločasu nejprve hosté snížili na 13:12, následovala však šňůra 3 branek domácích a jejich vedení bylo poprvé v utkání 4 brankové – 16:12. Naši hráči se však nevzdávali a postupně náskok snižovali, ve 37.minutě na 16:14, ve 39.minutě již na 17:16. V téže minutě si však přivodil zranění kotníku Morysek, do hry již nemohl zasáhnout a tak SPARTA dohrávala posledních cca 20 minut s jedním hráčem na střídání. Domácí toho v zápětí dokázali využít k navýšení náskoku na 3 branky – 19:16 a tento rozdíl udržovali až do 48.minuty, kdy vedli 23:20. O dvě minuty později však byl rozdíl opět jednobrankový – 23:22. V 51.minutě domácí zaznamenali 24 branku, následná šňůra tří branek našeho týmu v rozmezí 53.-55.minuty znamenala první vedení SPARTY v tomto utkání – 24:25. V těchto minutách se brankáři na obou stranách vyznamenali několika výbornými zákroky. Hlavně však Vláďa Malý, který si připsal od úvodu 2.poločasu do 52.minuty pouze jeden úspěšný zákrok, zlikvidoval 3x za sebou jasné šance domácích z brankoviště a tím tým hodně podržel !!!      Potom však domácí – nejprve ze sedmičky / 56. /a poté z pivota v 57.minutě otočili opět vedení na svou stranu – 26:25. Poté dlouho branka nepadla a domácí měli na začátku poslední minuty míč ve své moci. V čase 59.12 si navíc domácí trenér vzal oddechový čas a zdálo se být rozhodnuto. Jejich poslední útok však přerušil výborným obraným zákrokem dorostenec Hájek, 15 vteřin před koncem získal míč a vyslal do rychlého protiútoku Hovorku. Ten zatáhl míč do pravého křídla a následnou přihrávkou našel na druhé straně brankoviště volného Hrčku. Tomáš zachoval chladnou hlavu a tři vteřiny před koncem přehodil domácího brankáře – bylo srovnáno!

Poté sice ještě domácí rozehráli a vystřelili z velké dálky, střela však skončila na bloku Šnajdra. A tak utkání skončilo dělbou bodů – 26:26.

Pro náš tým byl zisk bodu v tomto utkání malým vítězstvím. A to jak s ohledem na sestavu, nemožnost častějšího střídání i s vlastním vývojem skóre. Hráči však příkladně bojovali a zaslouží velkou pochvalu.

Brankář Malý si připsal 13 úspěšných zákroků / úspěšnost 33,3% / a hlavně v závěru tým hodně podržel při třech „tutovkách“ domácích. Střelecky se týmu dařilo hodně solidně – 43 střel a 26 branek znamená více než 60% úspěšnost. Z jednotlivců se nejvíce prosadil Kůrka / střelbu měl 16-8 /, veledůležitými brankami Hrčka / 8-6 / a dorostenec  Hájek / taktéž 8-6 z toho ve 2.poločase 6-5 /. A do svého zranění se také prosazoval z křídla Morysek / 6-4 /. Pochvalu však zaslouží za obětavý výkon i všichni ostatní.

Z nedostatků je však nutno připomenout hlavně špatnou obranu křídel - 10 obdržených branek většinou po individuálních chybách hráčů je příliš mnoho !!!

Z týmu domácích si brankář Kříž připsal 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosadilo trio Turek / 7 /, Kiselica / 6 / a Česák / 5 /.

A na závěr si ještě připomeňme, že Tomáš Hrčka svou pátou brankou v utkání docílil své jubilejní 600 v mistrovských utkáních a Tomáš Morysek svou druhou v pořadí docílil jubilejní 250 branku.

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/ - Kůrka 8, Hájek 6, Hrčka 6, Morysek 4, Salák A. 1, Šnajdr 1, Horníček a Hovorka. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2-2, VYLOUČENÍ: 5-5, SEDMIČKY: 5/4 – 3/2, ROZHODČÍ: Haramul / Mělník / - Želina / Kladno /, DIVÁCI: 40.