SPARTA Kutná Hora - AŠ Mladá Boleslav 30 : 18 / 18:10 /

Náš tým mužů ve včerejším utkání 3.kola SRL porazil vysoko Mladou Boleslav a vystřídal ji v čele průběžné tabulky soutěže...................

V neděli 21.9. přivítal náš tým mužů v utkání 3.kola SRL vedoucí tým soutěže – AŠ Mladá Boleslav. Tým z města automobilů začal letos sezónu velmi dobře, v 1.kole zvítězil na horké půdě SOKLA Libčice 25:27 a ve 2.kole doma porazil loňského vítěze SRL – JISKRU Zruč 32:28.

Ke včerejšímu utkání však hosté přijeli bez několika opor s pěti dorostenci v sestavě, naopak domácí SPARTA – oproti utkání před týdnem v Libčicích – měla již k dispozici brankáře Pristaše a do pole Hasalu a Polívku st. Mimo hru vinou zranění však jsou Breyl, Polívka ml., Šalátek a dlouhodobí marodi Červenka, Rudolf, Salák J. a Thieme

Jako první se již z prvního útoku brankově prosadil domácí Hasala, hosté však ihned odpověděli vyrovnáním ze sedmičky a ve 4.minutě z další sedmičky přešli do vedení 1:2. V dalších minutách však domácí na hřišti jasně dominovali a šesti brankami v řadě v rozmezí 6.-13. minuty přešli do vedení 7:2. Ještě ve 13.minutě dali hosté svou první branku ze hry a snížili na 7:3. Následovala však skvělá desetiminutovka domácího týmu, v rozmezí 15.-25.minuty zaznamenali 8 branek v řadě a jejich vedení narostlo na hrozivých 15:3. Poslední pětiminutovka 1.poločasu se však hráčům SPARTY vůbec nevydařila, několik zbytečných ztrát míčů i neproměnění vyložených brankových příležitostí mělo za následek, že hosté snížili na poločasových 18:10. Přesto bylo vedení domácích naprosto jasné a zasloužené.

Také úvod 2.poločasu začali lépe hosté a ve 37.minutě snížili na rozdíl 6 branek – 19:13. V dalším průběhu utkání se však domácí tým vrátil ke své hře z 1.poločasu, předvedl několik zdařilých kombinací a skóre opět začalo narůstat v jeho prospěch. Ve 40.minutě byl rozdíl osmibrankový – 21:13, v 50. minutě již 11 brankový – 26:15 a nakonec SPARTA dovedla utkání do vítězného konce o 12 branek v poměru 30:18.

Závěrečná „děkovačka“ pak patřila padesátce věrných fanoušků, kteří v chladném nedělním dopoledni přihlíželi tomuto vysokému  vítězství domácí SPARTY !!!

Jubilejní 30 branku zaznamenal Kůrka, který nebyl tentokrát nejlepším střelcem domácích. Hned čtyři hráči dali více branek než on a to je jenom dobře. Tým se tak nemusí spoléhat jen na jediného střelce a o to horší je to pro soupeřovu obranu !!!

Spolehlivý výkon opět předvedl brankář Pristaš / 17 úsp.zákroků = 53% úspěšnost /, i když v závěru 1.poločasu 2x neodhadl dlouhé pasy hostů a ti po jeho chybném vyběhnutí 2x zakončovali do prázdné branky. Na posledních 10 minut ho vystřídal Malý, který se 6 přímých střel 3 kryl a měl tak 50% úspěšnost. V poli sehrál opět výborný zápas dorostenec Hájek, který měl střelbu 7-6 !!! Nejvíce branek zaznamenal tentokrát Hasala, střelbu 10-7, nejagilnější při střelbě byl Morysek, 11-6. Výborný 1.poločas odehrál Hrčka, střelbu 6-5, v tom druhém se již neprosadil. Spolehlivý výkon předvedl Kůrka, který však hrál cca od 20.minuty v vědomím dvojnásobného vyloučení, v obraně byla znát zkušenost Polívky st. a Šnajdra.

Z týmu hostů podal dobrý výkon brankář Kuka / 12 úsp.zákroků a 5x mu pomohla tyč /, střelecky se nejvíce dařilo dorostenci J.Janhubovi, který zaznamenal 5 branek.

SPARTA tak tímto zaslouženým a vysokým vítězstvím vystřídala svého nedělního soupeře v čele průběžné tabulky SRL !!!

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/, Pristaš /br/ - Hasala 7, Hájek 6, Morysek 6, Hrčka 5, Kůrka 4, Hovorka 1, Šnajdr 1, Horníček, Jelínek, Polívka st. a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 7 – 7, Č.KARTY: 0 – 1, SEDMIČKY: 1/0 – 4/3, ROZHODČÍ: Omáčka – Šulc / oba Praha /, DIVÁCI: 50.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

SOKOL Úvaly – SOKOL Libčice 19:14, SOKOL Vršovice – SOKOL Žel.Brod 30:17, WENDY Mělník – TJ Chodov JM  „B“ 26:26, JISKRA Zruč – HC Kolín „B“ ???