5.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené byl rozehrán.

Dnes - v pátek 2.listopadu 2012 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem již 5.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 ..........

video z turnaje

V letošním ročníku této soutěže se představí opět pět základních škol - kutnohorské ZŠ Žižkov, / obhájce loňského vítězství /, ZŠ Jana Palacha, ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2012/2013. V plánu je celkem 5 turnajů – dva v listopadu letošního roku, v březnu, dubnu a květnu příštího roku. Letošní ročník se bude hrát poprvé ve 2 věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / 4 školy / a 4.-5.třídy / 5 škol /.

Úvodní turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál bez ztráty bodu tým ZŠ Jana Palacha. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Žižkov, 3.místo o další dva body zpět obsadil tým ZŠ Kamenná stezka. Na 4.místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Starý Kolín a na 5.místě bez bodového zisku tým ZŠ T.G.Masaryka.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Jana Palacha: Junek /br/ - Krupková 20, Pekař 11, Kocourek 10, Neumanová 10, Závodský 6, Kalfiřt Daniel 2, Svoboda 2, Zachariáš 2, Krkoš 1, Zeman 1, Forst a Kalfiřt Denis. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Žižkov: Flachs 32, Klouček 12, Novák 11, Kratochvíl 6, Šimon 4, Valeš 3 a Krulišová 2. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Kamenná stezka: Šibrava /br/ - Netolická 18, Janeček 13, Kocourková 6, Sivák 3, Gavlasová 2 a Schovanec. Trenérka: Helena Krausová.

ZŠ Starý Kolín: Kotva 23, Doležal 22, Šírek 2, Bartůňková 1, Beneš 1 a Vyšata 1. Trenérka: Andrea Saláková.

ZŠ T.G.Masaryka: Červený 20, Fojta 8, Hladík 4, Kment 4, Kutílek 4, Vágner 1, Batelka, Kadlečková a Wasserbauer. Trenérka: Ivona Hapalová.

10

……………………………………………………………………………………………………….

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval turnajové vítězství tým ZŠ Žižkov, který měl při rovnosti bodů s týmem ZŠ Jana Palacha / ve vzájemném utkání remíza / lepší celkový brankový rozdíl. Palachovka tedy skončila na místě druhém. 3.místo obsadil tým ZŠ Kamenná stezka a 4.místo tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Žižkov: Mašek /br/ - Pospíšil O. 16, Mommers 13, Šnajdrová 11, Vlková 4, Pospíšil T., Trnka a Zedník. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Jana Palacha: Duras /br/ - Novák 13, Vlasáková 9, Salák 7, Balog 1, Čermák 1, Zvěřina 1, Kopecký, Matušina a Trpišovský. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Kamenná stezka: Hynek /br/ - Novák D.I. 13, Novák D.II. 3, Vaněček 2, Balcar, Binderová a Zelený. Trenérka: Helena Krausová.

ZŠ Starý Kolín: Vajgl 17, Pokorný 4, Lněnička 1, Mušák 1, Baše a Němec. Trenérka: Andrea Saláková.

4

První turnaj 5.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí v turnaji působili dva členové žákovského týmu pořadatelského oddílu TJ SPARTA – L.Bandi a Š.Veselý, kterým vypomáhali trenéři mládežnickým týmů kutnohorského házenkářského oddílu. Všem patří velký díl za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno celkem 16 utkání a v 9 týmech z obou věkových kategorií se vystřídalo celkem 73 mladých adeptů a vyznavačů miniházené. A to je na tom to nejlepší !!!

Druhý turnaj KŠL by se měl konat opět ve sportovní hale BIOS a to v pátek 30.listopadu 2012.