Dnes zahájila KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené.

Dnes - v pátek 18.října byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem v pořadí již 6.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 za účasti 9 týmů z 5 základních škol ..........

V letošním ročníku této soutěže se představí opět pět základních škol - kutnohorské ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2013/2014. V plánu je celkem 5 turnajů – v říjnu a listopadu letošního roku, v únoru, dubnu a květnu příštího roku. Letošní ročník se bude již podruhé hrát ve 2 věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / 4 školy / a 4.-5.třídy / 5 škol /. Jednotlivé turnaje hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání.

Loňské vítězství v soutěži budou obhajovat týmy - ZŠ Žižkov v kategorii 1.-3.třída a ZŠ Jana Palacha v kategorii 4.-5.třída.

Dnešní úvodní turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Jana Palacha, 3.místo o další dva body zpět obsadil tým ZŠ T.G.Masaryka. Na 4.místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Kamenná stezka a na 5.místě bez bodového zisku tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Žižkov: Mašek /br/ - Valeš 19, Klouček 18, Zatloukal 18, Šnajdrová 15, Krulišová 9, Bartoš 4, Hobza 1 a Roveňská 1. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Jana Palacha: Svoboda /br-1/ - Závodský 25, Zachariáš 9, Zeman 7, Byrtusová 4, Duras 4, Balog 3, Vlasáková 2, Němec 1 a Zvěřina. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ T.G.Masaryka: Červený 33, Kutílek 10, Kratochvíl 4, Pajer 4, Vavřina 3, Pleva 1, Vágner 1, Boumová, Řehůřek a Zelenková. Trenér: Karel Ptáček.

ZŠ Kamenná stezka: Novák David 22, Jošt 11, Janeček 10, Hynek 2, Danyi 1, Husár 1, Kuberová a Sivák. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ Starý Kolín: Doležal 18, Moravec 11, Vajgl 8, Šedová 3 a Zradičková 1. Trenérka: Líba Třískalová.

11

……………………………………………………………………………………………………….

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval turnajové vítězství bez bodové ztráty tým ZŠ Jana Palacha, o 2 body zpět skončil na 2.místě tým ZŠ Kamenná stezka. 3.místo obsadil tým ZŠ Žižkov a 4.místo tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Jana Palacha: Dostál /br/ - Secký 23, Novák Patrik 10, Salák 10, Kareš 9, Pařez 9, Konečný 6, Kopecký 6 a Stehlík 1. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Kamenná stezka: Novák Filip 31, Latt San Schisun 5, Novotný 3, Balcar 2, Binderová a Kmoch. Trenérka: Helena Krausová.

ZŠ Žižkov: Veselý 16, Kašpar 4, Pektor 4, Simczák 3, Šimonová 2, Edrová, Hanuš a Marhan. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Starý Kolín: Buchtík 1, Němec 1, Dlouhý, Krátká, Mrázková a Novák Petr. Trenérka: Andrea Saláková.

5

První turnaj 6.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili členové mládežnických týmů pořadatelského házenkářského oddílu TJ SPARTA – L.Bandi, J.Škalda, Š.Veselý a J.Salák. Všem patří velký díl za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno celkem 16 utkání a v 9 týmech z obou věkových kategorií se vystřídalo celkem 71 mladých adeptů a vyznavačů miniházené. A to je na tom to nejlepší !!!

Druhý turnaj KŠL se bude konat opět ve sportovní hale BIOS a to s největší pravděpodobností za 5 týdnů - v pátek 22.listopadu 2013