Dnes zahájila KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené.

Za účasti 10 týmů z 5 škol byl dnes v Biosce rozehrán již 9.ročník této populární kutnohorské školní soutěže pro nejmladší vyznavače házené, kterou náš oddíl organizuje a pořádá ..........

V pátek 4.listopadu 2016 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem v pořadí již 9.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V letošním ročníku této soutěže se opět představí pět základních škol - kutnohorské ZŠ Žižkov, Jana Palacha, Kamenná stezka, T.G.Masaryka a tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2016/2017. V plánu je celkem 5 turnajů – v listopadu a prosinci letošního roku, v březnu, dubnu a květnu příštího roku. Letošní ročník se bude již počtvrté hrát ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3.třídy a 4.-5.třídy. Jednotlivé turnaje hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 12 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání. Loňská vítězství v soutěži obhajují týmy ZŠ T.G.Masaryka / 1.-3.třídy / a ZŠ Kamenná stezka / 4.-5.třídy /.

Úvodní turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál naprosto zaslouženě bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov / 4 zápasy – 4 vítězství a dominantní skóre 122:36 /. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Jana Palacha, 3.místo o další dva body zpět obsadil tým ZŠ Kamenná stezka. Na 4.místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ T.G.Masaryka a na 5.místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Žižkov: Rybář /br-9/ - Štícha A. 29, Linhart 20, Pektor P. 19, Veselý 18, Trpišovský 14, Kail 7 a Šimonová 6. Trenér: Josef Linhart.

ZŠ Jana Palacha: Salák 41, Kareš 6, Balvín N. 11, Stehlík 11, Trlida 6, Procházková 4, Blumentál 2, Mrázek 2, Stuchlík 2 a Zikmunda. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ Kamenná stezka: Schovanec 16, Pícha 11, Pompa 6, Platonov 6, Tvrdík 5, Tokár 4, Zlatohlávek 1, Horváth 1 a Novotná 1. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ T.G.Masaryka: Bětík 7, Kamiš 3, Říha 3, Karoch 2, Pavlík 2, Hanzl 1, Macháček 1, Pučálka a Velcová. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Starý Kolín: Mrázková 6, Ulrich 2, Čapková 1, Peřina a Štrková. Trenérka: Líba Třískalová.

11

……………………………………………………………………………………………………….

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval v úvodním turnaji zasloužené vítězství bez ztráty bodu tým ZŠ Jana Palacha. Na 2.místě skončil tým ZŠ Žižkov, na 3.místě tým ZŠ T.G.Masaryka / při stejném bodovém počtu a vzájemné remíze rozhodl o pořadí rozdíl branek /. 4.místo obsadil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Kamenná stezka a na posledním 5.místě bez bodového zisku skončil tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Jana Palacha: Balvín P. 24, Švejnoha 21, Němcová 7, Lanc 4, Loužil 3, Bruner 1, Kernerová 1, Kerner a Škultéty. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ Žižkov: Pektor O. 17, Sušanka 6, Zich 4, Pospíšil 2, Štípek 2, Březina 1, Hladiš 1, Šklíba a Štícha T. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ T.G.Masaryka: Mimra 16, Vácha 13, Drahota 2, Kramář 2, Komberec 1, Chlumský, Kloos a Kovařík. Trenér: Josef Salák.

ZŠ Kamenná stezka: Koubský /br/ - Uher 8, Lhoták 2, Muller 2, Judska 1, Ilek a Valeš. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ Starý Kolín: Moravec 2, Paličková 2, Kratochvílová 1 a Peřina / + 1 branku zapůjčený hráč z jiného týmu /. Trenérka: Líba Třískalová.