Krajské finále NOVINÁŘSKÉHO KALAMÁŘE v Kutné Hoře.

Dnes dopoledne proběhlo na našem venkovním hřišti krajské finále této populární soutěže školních týmů a z vítězství se nakonec radoval tým ..........

Dnes, v úterý 8.května se na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově v Kutné Hoře uskutečnilo krajské finále dlouhodobé postupové soutěže školních družstev v házené – NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ.

Hlavním pořadatelem této tradiční soutěže je Český svaz házené, spolupořadatelem Asociace školních sportovních klubů české republiky.

Soutěž je vypsána ve 2 kategoriích – chlapeckých a dívčích a letos mohou v soutěži startoval žáci a žákyně narození v období od 1.1.1998 do 31.12.2000.

Soutěž se hraje ve třech postupových kolech – regionální kolo / zpravidla místní nebo okresní /, krajské kolo a národní finále.

Jelikož letos byl zájem o tuto soutěž v našem kraji pouze v ZŠ v Bělé pod Bezdězem a ve třech ZŠ v Kutné Hoře, bylo rozhodnuto, že oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora bude pořadatelem přímo krajského finále za účasti čtyř chlapeckých týmů základních škol – Jana Palacha-Kutná Hora, T.G.Masaryka-Kutná Hora, Žižkov-Kutná Hora a Bělá pod Bezdězem. Vítěz tohoto turnaje poté postoupí do národního finále / 23.-25.5 v Praze /.

Z celkového vítězství se v turnaji mohl radovat tým ZŠ Bělá pod Bezdězem, který ze třech utkání dokázal 2x své soupeře porazit - ZŠ T.G.Masaryka a Jana Palacha a na závěr remizoval se Žižkovem. Vybojoval si tak postup do národního finále této soutěže. Bělá měla výhodu v tom, že je zde pouze jedna ZŠ do které chodí všichni hráči z domácího oddílu. Na 2.místě skončil tým ZŠ T.G.Masaryka, který doplatil na nedisciplinovanost hráčů, protože se na turnaj dostavilo pouze 6 hráčů. Chybějící hráč v poli a nemožnost střídání bylo znát hlavně v utkání proti Bělé. Bojovnost mu však nechyběla, protože ve svém posledním utkání i v oslabené a unavené sestavě porazil Palachovku o 10 gólů. Tým měl nejlepšího střelce turnaje (Jan Škalda) a nejlepšího brankáře turnaje (Václav Kotěšovec). Postup do národního finále měl teměř nadosah a určitě by si ho zasloužil. Třetí skončil Žižkov, který jediný sebral 1 bod Bělé. A to ještě v poslední minutě trestuhodně neproměnil sedmičku Luboš Bandi (nejlepší hráč turnaje) a tím poslal tým místo do národního finále až na 3. místo. K celkovému vítězství však Žižkov stejně potřeboval vyhrát o 4 branky. Na posledním místě tentokrát skončil tým J.Palacha, překvapivě bez bodového zisku.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů:

ZŠ Bělá: Maršálek / br/ - Macoun 8, Hamšík 6, Humpola 6, Nigrín 3, Piloun 1, Loukotka a Piešťanský. Trenér: František Šindelář.

ZŠ T.G.Masaryka: Kotěšovec /br/ - Škalda 16, Špaček 8, Hartmann 4, Krtil a Matoušek. Trenér: Alois Salák.

ZŠ Žižkov: Pražák /br/ - Bandi 11, Puchoň 7, Dobiáš 4, Beran 1, Nevole 1, Veselý 1, Jeníček a Mommers. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Jana Palacha: Berka /br/, Vániš /br/ - Procházka 7, Horák 3, Jelínek 3, Smítka 1, Brabec, Junek, Matějovský a Vlasák. Trenérka: Marie Blahníková.

Vítězný tým – ZŠ Bělá pod Bezdězem převzal z rukou předsedy oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora Jiřího Hájka pohár, diplom a všichni jeho hráči i trenér medaile. Týmy na ostatních místech diplom.

Medailí a diplomem byli odměněni i nejlepší jednotlivci krajského finále. Těmi byli vyhlášeni:

- nejlepší brankář – Václav KOTĚŠOVEC / ZŠ T.G.Masaryka /

- nejlepší hráč – Luboš BANDI / ZŠ Žižkov /

- nejlepší střelec – Jan ŠKALDA / ZŠ T.G.Masaryka / - 16 branek.

Krajské finále NOVINÁŘSKÉHO KALAMÁŘE uspořádal na svém venkovním hřišti oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora, ve spolupráci s Krajským svazem házené. Za hladký průběh turnaje patří dík také rozhodčím M.Brožovi a V.Prchalovi i partě zapisovatelů a časoměřičů z pořadatelského oddílu.