KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené odehrála další turnaj.

Dnes dopoledne byl odehrán již čtvrtý turnaj KŠL v miniházené a z vítězství se tentokrát radoval jiný tým, než tomu bylo ve třech turnajích předcházejících .......

V pátek 20.dubna 2012 pokračovala KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené 4+1 v pořadí již čtvrtým turnajem, který opět proběhl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici.

V letošním ročníku KŠL / který je již čtvrtým v pořadí / startuje o jeden tým více, oproti třem předcházejícím – tedy pět. O vítězství si to rozdávají týmy z 5. a nižších tříd ze všech čtyř kutnohorských základních škol - ZŠ Jana Palacha / obhájce loňského vítězství /, ZŠ Žižkov-Kremnická, ZŠ T.G.Masaryka a ZŠ Kamenná stezka a navíc tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se hraje jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2011/2012. V plánu je celkem 6 turnajů – v říjnu a listopadu roku 2011, v březnu, dubnu a květnu roku 2012. Kutnohorské týmy navíc čeká turnaj na místní Olympiádě dětí a mládeže v červnu 2012.

Čtvrtý turnaj KŠL měl konečně jiného vítěze, než tři předcházející / které vždy vyhrála Palachovka / - a to tým ZŠ Žižkov-Kremnická. Žižkovu zachytal spolehlivě O.Šimon a o branky se podělilo všech osm hráčů v poli, kteří nastoupili. Nejvíce jich zaznamenala dvojice - T.Flachs a V.Men. Žižkov nastřílel v tomto turnaji jasně nejvyšší počet branek / 69 /a slavil tak zasloužené vítězství.

Palachovce, která tentokrát obsadila 2.místo, citelně chyběl nejlepší střelec soutěže T.Horák. I přes jeho absenci tým zahrál velmi dobře, vždyť prohrál pouze s pozdějším vítězem těsně o 2 branky. Měl spolehlivou dvojici brankářů - T.Pekař a T.Junek / tým nejméně inkasoval – 34x / o většinu branek se tentokrát postarala dvojice dívek – L.Krupková a Š.Neumanová. Tento tým je nadále v čele průběžné tabulky KŠL a míří k obhajobě loňského vítězství.

Třetí místo obsadil počtvrté tým ZŠ T.G.Masaryka. Za Masaryčku nejvíce branek zaznamenala dvojice J.Krtil - M.Fojta. Také tomuto týmu chyběla velká opora - O.Ginter.

Na čtvrtém místě skončil tým ZŠ Kamenná stezka, kde více než polovinu branek tentokrát nastřílel D.Hejzlar. Dařilo se i J.Jiříkovi, který navíc zvítězil ve vložené střelecké soutěži na přesnost. Také Kamence chybělo několik hráčů stabilního kádru.

Páté místo obsadil tým ZŠ Starý Kolín a počtvrté opět bez bodového zisku. Za něj spolehlivě zachytal J.Buchtík, 25 z 29 branek svého týmu zaznamenala dvojice dívek – P.Jíchová a M.Zrůstová.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů:

ZŠ Žižkov: Šimon /br/ - Flachs T. 16, Men 14, Mommers 12, Jeníček 11, Flachs J. 6, Klouček 4, Valeš 4 a Kratochvíl 2. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Jana Palacha: Junek /br/, Pekař /br/ - Krupková 27, Neumanová 20, Jestříbek 4, Kocourek 2, Duras 1, Scholler 1, Bilaňuk, Němec, Procházka a Vlasáková. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ T.G.Masaryka: Novotný /br/ -Krtil 23, Fojta 13, Kocián 6, Špaček 3, Kutílek, Matoušek a Pilař. Trenér: Radek Jásek.

ZŠ Kamenná stezka: Hejzlar 16, Jiřík 7, Jošt 3, Kocourková 2, Netolická 1, Janeček a Vecek. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ Starý Kolín: Buchtík /br/ - Jíchová 15, Zrůstová 10, Šírek 2, Doležal L. 1, Kotva 1, Bartůňková a Doležal F. Trenér: Andrea Saláková.

17

Čtvrtý turnaj 4.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Pátý turnaj KŠL se bude konat v pátek 18.května, tentokrát se však bude hrát na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově od 8,30 hodin.