Včera pokračovala KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené.

Včera odpoledne se konal na venkovním hřišti házené v pořadí již čtvrtý turnaj letošního ročníku této dlouhodobé školní soutěže..........

V úterý 21.května 2013 se na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově uskutečnil čtvrtý turnaj 5.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V letošním ročníku této soutěže bojuje o celkové prvenství opět pět základních škol - kutnohorské ZŠ Žižkov, / obhájce loňského vítězství /, ZŠ Jana Palacha, ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se hraje jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2012/2013. V plánu je celkem 5 turnajů – dva se odehrály v listopadu loňského roku, další tři v březnu, květnu a červnu roku letošního. Tento ročník KŠL se hraje poprvé ve 2 věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / 4 školy / a 4.-5.třídy / 5 škol /. Hraje se na 2 zmenšených hřištích miniházená 4+1, každý s každým, hrací doba je 1x15 minut.

Předposlední - v pořadí čtvrtý turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál opět bez ztráty bodu tým ZŠ Jana Palacha. „Palachovka“ nastřílela jasně nejvíce branek, na čemž měla největší zásluhu dvojice Krupková – Neumanová. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Žižkov, který hlavně spoléhal na brankáře Valeše a střelce Flachse s Kloučkem / oba nejlepší střelci turnaje /. 3.místo se ziskem 4 bodů obsadil poměrně překvapivě tým ZŠ Kamenná stezka. V týmu „Kamenky“ vynikla druhá nejlepší střelkyně celého turnaje – Gavlasová a velmi solidně zachytal Šibrava. Na 4.místě skončil se ziskem 1 bodu tým ZŠ T.G.Masaryka.  Zde se o nejvíce branek postarala dvojice Fojta - Kutílek. Na 5.místě se stejným ziskem 1 bodu skončil tým ZŠ Starý Kolín / o pořadí rozhodl celkový rozdíl branek /. O téměř všechny branky / až na jednu / tohoto týmu se tradičně podělila dvojice Kotva – Doležal.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Jana Palacha: Junek /br/ - Krupková 15, Neumanová 15, Kalfiřt Daniel 7, Kocourek 7, Pekař 6, Závodský 2, Zeman 2, Kalfiřt Denis a Svoboda. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Žižkov: Valeš / br-2 / - Flachs 18, Klouček 18, Krulišová 3, Zatloukal 3, Kratochvíl 1, Bartoš a Hobza. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Kamenná stezka: Šibrava /br/ - Gavlasová 17, Kocourková 9, Janeček 6, Hirko 2, Jošt 1, Netolická a Sivák. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ T.G.Masaryka: Fojta 10, Kutílek 8, Janeček 1, Kadleček 1, Wasserbauer 1, Hladík, Kadlečková, Langer, Vagner a Zelenková. Trenérka: Ivona Hapalová.

ZŠ Starý Kolín: Šedová /br-1/ - Kotva 13, Doležal 11, Šírek 1, Bartůňková a Váňa. Trenérka: Líba Třískalová.

40

……………………………………………………………………………………………………….

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval ve čtvrtém turnaji KŠL jasné vítězství tým ZŠ Žižkov. Tento tým obdržel jasně nejmenší počet branek, naopak nejvíce v celém turnaji jich nastřílel Mommers. S odstupem 2 bodů obsadil 2.místo tým ZŠ Jana Palacha. Jeho hlavní oporou byl opět brankář Duras, střelecky se nejvíce prosazoval Secký s P.Novákem. 3.místo obsadil tým ZŠ Starý Kolín, za který nejvíce branek zaznamenala dvojice Moravec – Vajgl. 4.místo obsadil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka. Za „Kamenku“ dal valnou většinu branek D.Novák.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Žižkov: Mommers 14, Šnajdrová 6, Pospíšil T. 4, Částková 2, Pospíšil O. 2, Trnka 2, Klimková a Mašek. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Jana Palacha: Duras /br-1/ - Secký 6, Novák P. 5, Němec 4, Salák 3, Pařez 2, Zvěřina 2, Kareš 1, Vlasáková 1, Balog, Konečný, Kopecký, Stehlík, Trpišovský a Trpišovská. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Starý Kolín: Moravec 10, Vajgl 9, Pokorný 4, Buchtík a Lněnička. Trenérka: Andrea Saláková.

ZŠ Kamenná stezka: Novák D. 9, Binderová 2, Balcar, Hynek, Husar, Novák F., Surmaj a Zelený. Trenérka: Helena Krausová.

19

Také čtvrtý turnaj 5.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje, zaštiťuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí v turnaji působili členové pořadatelského oddílu TJ SPARTA – L.Bandi, D.Jeníček a A.Salák. Jim všem, stejně jako všem zapisovatelům patří velký díl za hladký průběh turnaje.

V něm bylo odehráno celkem 16 utkání a v 9 týmech v obou věkových kategoriích se na dvou hřištích vystřídalo celkem 79 mladých vyznavačů miniházené !!!