19.kolo 2.ligy SD: SOKOL BASF Chrudim - SPARTA 34 : 29 / 13:11 /

V páteční večerní dohrávce 19.kola 2.ligy prohrál náš tým starších dorostenců o 5 branek v Chrudimi a je stále devátý v průběžné tabulce soutěže ..........

V pátek 10.května čekalo tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dohrávané utkání 19.kola 2.ligy SD-Čechy, ve kterém nastoupil od 18,00 hodin v chrudimské sportovní hale proti domácímu týmu SOKOL BASF Chrudim / původní termín utkání byl 27.4. /.

Tým Chrudimi měl před tímto utkáním na svém kontě o bod více, než kutnohorská SPARTA /  9 bodů na 8.místě – oproti 8 bodům na 9.místě /. A tak se dalo očekávat vyrovnané utkání dvou srovnatelných soupeřů / v podzimním utkání zvítězila SPARTA doma 28:26 /.

A tomu také napovídal průběh 1.poločasu. V úvodu vedla několikrát těsně SPARTA - 0:1, 1:3, 3:4 a v 6.minutě 4:5 a domácí dotahovali, později prozměnu přešli oni do těsného vedení - 6:5 a ve 14.minutě 8:6. A 1-2 brankové vedení si domácí tým udržoval až do konce 1.poločasu. Ten nakonec skončil jejich vedením 13:11.

Úvod 2.poločasu se nesl v podobném duchu, domácí byli stále o krok vpředu. V 36.minutě zvýšili své vedení poprvé na rozdíl 5 branek – 20:15, v polovině 2.poločasu již na rozdíl 7 branek – 25:18. A tímto rozdílem vedli ještě v 53.minutě, kdy byl stav 30:23. Hráči SPARTY sice ještě zabojovali a v 58.minutě snížili na rozdíl 3 branek – na 32:29, poslední slovo v utkání však měli domácí, kteří 2 brankami v závěrečných 2 minutách upravili na konečných 34:29.

Dorostenci SPARTY nepodali v páteční dohrávce špatný výkon, doplatili však hlavně na úzký kádr svého týmu. Hrát celé utkání pouze v sedmi, tedy bez možnosti střídání, to je hodně složité proti soupeři, který má plnou soupisku 14 hráčů. A to nakonec rozhodlo o vítězi utkání.

Střelecky se nejvýrazněji prosazovala dvojice Bielický a Petránek, která zaznamenala 19 z celkových 29 branek SPARTY v tomto utkání.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Petránek 10, Bielický 9, Nádvorník 4, Veselý 3, Brož 2 a Kuře 1. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 0, SEDMIČKY: 0 – 6/4, ROZHODČÍ: Halíř / Dv.Králové / - Semerád / Pardubice /, DIVÁCI: 30.