20.kolo 2.ligy SD: SPARTA - HC TJ Náchod 23 : 32 / 10:17 /

Ve svém posledním domácím druholigovém utkání podlehl náš tým starších dorostenců o 9 branek již jistému vítězi soutěže z Náchoda ..........

V neděli 5.května přivítal kutnohorský tým starších dorostenců v utkání 20.kola 2.ligy SD-Čechy od 13,00 hodin na Zimním stadionu v Kutné Hoře již jistého vítěze soutěže – tým HC TJ Náchod.

Na podzim Náchod doma vyprovodil SPARTU „výpraskem“ 42:24, po vysokém poločasovém vedení 22:10 a v nedělní odvetě byl naprosto jasným favoritem.

Úvodní minuty nedělního utkání byly poměrně vyrovnané, v 8.minutě byl stav 2:2, v 10.minutě 3:4. Potom sice hosté odskočili na 3:7, v 16.minutě stáhli domácí náskok hostí na 6:7 a ještě ve 22.minutě to bylo pouze o branku – 9:10. Závěr poločasu však hosté zvládli výrazně lépe a za osm minut navýšili své vedení na sedmibrankový rozdíl - 1.poločas tak skončil jejich jasným vedením 10:17.

A obraz hry se příliš neměnil ani v poločase druhém. Hostující tým byl herně lepší a postupně navyšoval svůj náskok. Ve 40.minutě byl stav 14:23, v 50.minutě 18:31 a v 54.minutě 19:32. V závěrečné pětiminutovce dorostenci SPARTY ještě zabojovali a 4 brankami v řadě snížili na konečných 23:32.

Náchod tak v Kutné Hoře potvrdil svou letošní výbornou výkonnost a může 2.kola před koncem slavit vítězství v soutěži i postup do 1.ligy ! Dorostenci SPARTY neodehráli v neděli až tak špatné utkání, příliš mnoho technických chyb však hodně napomáhalo soupeři k lacinému navyšování náskoku. A to potom na lepší výsledek proti tak kvalitnímu soupeři určitě nemůže stačit.

Kaňkou na slušně hraném utkání bylo v cca polovině 1.poločasu nezaviněné zranění střelce Hnízdila / koleno /, který již potom do utkání nemohl zasáhnout a jeho branky SPARTĚ v konečném výsledku jistě chyběly / vždyť např. na podzim v Náchodě jich zaznamenal 11 /.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Bielický 5, Nádvorník 5, Brož 4, Benešovský 3, Petránek 3, Veselý 3, Hnízdil a Kuře. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 4, SEDMIČKY: 2/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Melka / Praha / - Studecký / Jiřetín pod Jedlovou /, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 20.kola:

HC Plzeň - SOKOL Kobylisy 18:25, TJ Chodov JM - KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 35:22, LOKOMOTIVA Louny - SOKOL BASF Chrudim 30:23, LOKOMOTIVA České Budějovice a SHK TYGŘI Ústí nad Labem měli volno.