21.kolo 2.ligy SD: SOKOL Kobylisy - SPARTA 36 : 21 / 16:5 /

Ve svém včerejším druholigovém loučení nestačil náš tým starších dorostenců na pražské Kobylisy a prohrál zde vysoko o 15 branek ..........

V neděli 12.května odehrál tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora své poslední utkání ve 2.lize SD-Čechy 2012/2013, ve kterém nastoupil od 17,30 hodin ve sportovní hale v Praze-Čakovicích proti týmu SOKOLA Kobylisy / v posledním 22.kole má totiž tým K.Hory volno /.

Nad týmem Kobylis kutnohorští dorostenci na podzim v domácím prostředí překvapivě zvítězili o 5 branek 36:31. V průběžné tabulce byl tým Kobylis před nedělní odvetou na 6.místě se ziskem 19 bodů, tým SPARTY na 9.místě měl bodů osm.

Do svého posledního druholigového utkání vstoupili dorostenci SPARTY poměrně dobře, ve 2.minutě se ujali vedení 0:1 a domácím dlouhé minuty nedovolili skórovat. Ti se poprvé prosadili až v 7.minutě, nejprve vyrovnali na 1:1 a v zápětí přešli do vedení 2:1. A v dalších minutách již jejich převaha narůstala. V 16.minutě byl stav 5:1, v 18.minutě sice 5:3, ale následovala šňůra 10 branek domácích a ve 26.minutě to bylo 13:3. 1.poločas nakonec skončil zaslouženým vedením domácích Kobylis o 11 branek v poměru 16:5.

Od začátku 2.poločasu dorostenci SPARTY zlepšili svůj herní projev a do jeho poloviny snížili vedení domácích z 11 na rozdíl 7 branek – ve 44.minutě byl stav 20:13. Ale v poslední čtvrtině utkání domácí opět přidali a postupně navýšili svůj náskok až na rozdíl 15 branek. V utkání tak zvítězila naprosto jednoznačně 36:21.

Dorostenci SPARTY na domácí Kobylisy v nedělním utkání ve většině herních činností nestačili a prohráli zaslouženě. S 2.ligou se tak rozloučili vysokou porážkou a umístěním na konečném 9.místě.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Bielický 6, Petránek 5, Nádvorník 4, Kuře 3, Brož 2, Hnízdil 1, Benešovský, Piskač a Veselý. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 0, Č.KARTY: 0 – 1 / Kuře /, SEDMIČKY: 1/1 – 0, ROZHODČÍ: Melka / Praha / - Studecký / Jiřetín pod Jedlovou /, DIVÁCI: 19.

Ostatní výsledky 21.kola:

LOKOMOTIVA České Budějovice - TJ Chodov JM 24:24, TJ Náchod - LOKOMOTIVA Louny 31:31, SOKOL BASF Chrudim - HSK TYGŘI Ústí n.Labem 00:00, HC Plzeň a KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou - volno.