4.kolo 2.ligy SD: KOVOFINIŠ Ledeč n.S. - SPARTA 27 : 19 / 12:9 /

Náš tým starších dorostenců ani ve 4.podzimním druholigovém utkání nedokázal zabodovat, tentokrát podlehl o osm branek v ledečské sportovní hale místnímu Kovofiniši ..........

V sobotu 30.září měl na programu tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 4.kola mistrovského ročníku 2.ligy SD-Čechy, ve kterém nastoupil od 13,00 hodin ve sportovní hale soupeře z Vysočiny - týmu TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.

V úvodu utkání vedli domácí několikrát 2 brankovým rozdílem – 2:0, 3:1 a 4:2, v 11.minutě hosté dokázali vyrovnat na 4:4. Poté domácí vedli 7:4 a 8:5, hosté ve 20.minutě snížili na 8:7 a ještě ve 28.minutě to bylo o branku – 10:9. V závěru domácí upravili na poločasových 12:9.

Na začátku 2.poločasu nejprve hosté snížili na 12:11, domácí vzápětí 4 brankami v řadě odskočili na 16:11, ve 43.minutě byl stav 18:13. Ještě ve 45.minutě byl stav 19:15 a to se určitě dalo s mankem 4 branek něco udělat, ovšem v poslední čtvrtině utkání domácí hosty jasně přehrávali a postupně zvyšovali své vedení. Nakonec v utkání zvítězili celkem jasně o 8 branek v poměru 27:19.

Dorostenci SPARTY tedy ani v tomto utkání nedokázali bodovat, byť byl soupeř z kategorie „hratelných“. Solidně v utkání zachytal Kotěšovec, střelecky se dařilo Jeníčkovi. Ostatní za svými standardními výkony o dost zaostávali a to na lepší výsledek zkrátka nestačilo !!!

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Jeníček 9, Procházka 4, Červený 2, Ginter 2, Fojta 1, Kafka 1, Horák a Zatloukal. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 6 – 4, SEDMIČKY: 3/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Skružná - Skružný / oba Zlonín /, DIVÁCI: 50.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Další zápas, kdy odcházíme poraženi od soupeře, se kterým sedalo vyhrát. Bohužel je to pořád to samé. Většina týmu se snaží, někteří hrají lépe, někteří hůře, ale dřou. A naopak hráč, který má schopnosti, není ochoten je dát ve prospěch týmu a zápas doslova odchodí. Pokud se tento přístup nezmění, vyhrávat nebudeme.

Ostatní výsledky 4.kola:

ELP Jablonec n/N. – TJ LOKOMOTIVA Vršovice 23:28, HC Náchod - LOKOMOTIVA Louny 27:39, TJ Chodov JM - HBC Strakonice 27:22, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - l.HC Pardubice 26:32, 1.HK Dvůr Králové n/L. - SOKOL Bělá p.B. 21:17, Liberec HANDBALL a SOKOL Úvaly měly volno.

Příští program:

V 5.kole má kutnohorský tým starších dorostenců volno, v utkání 6.kola 2.ligy SD-Čechy nastoupí v neděli 15.října od 15,00 hodin v jablonecké sportovní proti domácímu týmu – ELP Jablonec nad Nisou.