4.kolo 2.ligy SD: SPARTA - LOKOMOTIVA Louny 26 : 30 / 12:19 /

Ve včerejší odpoledním domácím utkání 4.druholigového kola prohrál náš tým starších dorostenců o 4 branky s lounskou Lokomotivou ..........

V neděli 14.října přivítal tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 4.kola 2.ligy SD-Čechy od 15,30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy tým LOKOMOTIVA Louny.

Tým Loun odehrál prozatím v soutěži 2 utkání - v 1.kole měl volno, ve 2.kole prohrál 25:26 v Č.Budějovicích a před týdnem doma roznesl Plzeň 41:18. Do utkání tak vstupoval v roli mírného favorita.

A to začat od začátku potvrzovat, ve 2.minutě byl stav 0:2, ve 3.minutě 1:3. O minutu později sice dorostenci SPARTY srovnali na 3:3, další minuty patřily jasně hostům. O to svědčí vývoj skóre – 8.minuta 3:7, 17.minuta 4:10 a 25.minuta 7:14. Stejným rozdílem potom skončil i 1.poločas, zaslouženým vedením Loun 12:19.

2.poločas začali dorostenci SPARTY velmi dobře a bojovným výkonem postupně umazávali náskok hostů. Ve 37.minutě snížili na 16:20 a ve 44.minutě dokonce na 21:23. Poté však po zbytečných chybách a neproměnění některých vyložených brankových příležitostí dovolili hostům opět odskočit – ve 45.minutě na 21:25 a v 50.minutě na 22:27. I za tohoto stavu ještě přiživili naději na zvrat v utkání, když nejprve v 52.minutě snížili na 24:27 a v 57.minutě na 26:28. V závěru však 2x inkasovali a hosté tak upravili na konečných 26:30.

Dorostenci SPARTY si utkání prohráli sami, špatným výkonem v 1.poločase a poté nedisciplinovaností v poločase druhém. Za stavu, kdy tým dotahuje, si ani hráč, ani trenér nemohou dovolit komentovat výroky rozhodčích. Poté následovala vždy další a hlavně zbytečná vyloučení a tím hrubé oslabení týmu. A to se potom soupeři špatně konkuruje. Jinak zachytal tentokrát velmi solidně Karlovský, brankově se nejvíce prosazovala dvojice Hnízdil – Bielický.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Hnízdil 9, Bielický 7, Kuře 4, Brož 3, Petránek 2, Nádvorník 1, Benešovský, Benko, Piskač a Veselý M. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 8 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 2/1, ROZHODČÍ: Navrátil - Šiška / oba Praha /, DIVÁCI: 22.

Ostatní výsledky 4.kola:

LOKOMOTIVA České Budějovice - KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 00:00, TJ Chodov JM – TJ Náchod 25:27, HC Plzeň - HSK TYGŘI Ústí n.Labem 19:42, SOKOL Kobylisy - SOKOL BASF Chrudim 27:17.