6.kolo 2.ligy SD: ELP Jablonec n.Nisou - SPARTA 27 : 39 / 16:19 /

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání podal náš tým starších dorostenců v severočeském Jablonci konečně výkon, po kterém si domů po zásluze odvezl oba body ..........

V neděli 15.října měl na programu tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 6.kola mistrovského ročníku 2.ligy SD-Čechy, ve kterém nastoupil od 15,00 hodin ve sportovní hale severočeského soupeře - týmu ELP Jablonec nad Nisou.

V úvodu utkání se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení – 1:0, 1:2, 3:4, 5:4 a v 11.minutě byl stav nerozhodný 7:7. V dalším průběhu prvního dějství však hosté hru zpřesnili, v jeho polovině vedli 7:9, v 19.minutě 8:13 a ve 22.minutě již dokonce 9:16. V závěru však polevili a domácí dokázali ze sedmibrankového vedení snížit na poločasový rozdíl tří branek. Škoda, přesto 1.poločas skončil vedením starších dorostenců SPARTY v poměru 16:19.

Na začátku 2.poločasu padaly branky rovnoměrně na obou stranách, ve 35.minutě byl stav 19:22. Ovšem v dalším průběhu utkání získávali hosté stále větší a větší herní převahu a to se také projevilo na rozdílu skóre. Ve 38.minutě vedli 19:26, ve 44.minutě 23:30 a v 50.minutě již vysoko 24:35. V poslední desetiminutovce sice mírně ubrali ze svého výkonu a jubilejní 40-té branky nedosáhli, přesto v utkání zvítězili zcela zaslouženě a přesvědčivě v poměru 27:39. V soutěži si tak kutnohorští připsali první vítězství.

Dorostenci SPARTY podali tentokrát velmi dobrý kolektivní výkon, za který zaslouží určitě velkou pochvalu. Poprvé v sezóně týmu vypomohl kutnohorský odchovanec a momentálně hráč pražské Dukly Honza Škalda a jeho přítomnost byla hodně znát, střelecky se konečně „probudil“ Michael Procházka, svůj vysoký standard potvrdil Dan Jeníček. Ale i všichni ostatní mají na konečném výsledku také velkou zásluhu. Blahopřejeme.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 13, Škalda 8, Jeníček 7, Červený 3, Horák 3, Kafka 3, Zatloukal 2 a Fojta. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 8 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Lorenc - Štrebl / oba Most /, DIVÁCI: 30.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Konečně jsme předvedli hru, na kterou máme. Hodně nám pomohl start Honzy Škaldy, ale to nebyl jediný důvod našeho vítězství. Všichni kluci dobře bránili, dařilo se rotovat sestavou a hlavně všichni udrželi nervy na uzdě a přesto, že rozhodčí připustili hodně nečistou hru, nenechávali se vylučovat. Střelecky táhl tým Michael Procházka se třinácti góly, ale kromě střelby makal i v obraně a zkrátka předvedl to, co by mohlo být jeho standardem. Ale pochválit musím i ostatní jak za obranu, tak za útok. Brankově se prosadili téměř všichni hráči, fungovala spolupráce. Jediný, komu utkání příliš nevyšlo byl brankář, ale i jeho výkon měl vzestupnou tendenci.

Ostatní výsledky 6.kola:

LOKOMOTIVA Louny – TJ LOKOMOTIVA Vršovice 44:23, HC Náchod - SOKOL Úvaly 20:30, 1.HK Dvůr Králové n/L. - HBC Strakonice 37:23, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - Liberec HANDBALL 24:34, KOVOFINIŠ Ledeč n/S. - l.HC Pardubice 26:32, SOKOL Bělá p.B. a TJ Chodov JM měly volno.

Příští program:

Za týden, v neděli 22.října nastoupí kutnohorský tým starších dorostenců v předehrávaném utkání 15.kola 2.ligy SD-Čechy od 16,00 hodin v liberecké sportovní proti domácímu týmu – Liberec HANDBALL.