7.kolo 2.ligy SD: SPARTA - TJ HC Náchod 28 : 22 / 15:10 /

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání podal náš tým starších dorostenců dobrý výkon a přes mohutný nápor hostů v průběhu 2.poločasu skvělým závěrem slavil zasloužené vítězství ..........

V sobotu 28.října měl tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání 7.kola 2.LIGY SD-Čechy, ve kterém přivítal od 16,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou východočeského soupeře, tým TJ HC Náchod.

Začátek utkání se kutnohorským dorostencům vydařil náramně, v 7.minutě vedli 5:0, ve 12.minutě již 7:1. A šestibrankové vedení si udržovali i v dalším průběhu prvního dějství – postupně 8:2 a 9:3, v 18.minutě byl stav dokonce 11:4 a stejný rozdíl platil i ve 20.minutě, kdy se skóre posunulo na 13:6. V závěrečné desetiminutovce sice hosté mírně ubrali z vysokého vedení domácích, když 3 brankami v řadě snížili na 13:9, nakonec však dorostenci SPARTY odcházeli do kabin celkem spokojeni, když na ukazateli svítil stav 15:10 v jejich prospěch.

Ovšem začátek 2.poločasu se kutnohorským vůbec nevydařil. Sice v jeho úvodu navýšili své vedení na 16:10, v dalších minutách to však byli hosté, kteří přebírali iniciativu a začali dotahovat. Ve 41.minutě na 17:15, ve 44.minutě na 18:17 a ve 48.minutě dokonce vyrovnali na 19:19. A ač to vypadalo, že se v závěru projeví jejich širší a vyrovnanější kádr, opak byl pravdou. Dorostenci SPARTY, kteří cca posledních 15 minut dohrávali bez střídání výtečně zabojovali a nedali hostům žádnou šanci. Nejprve 3 brankami do 52.minuty přešli do vedení 22:19 a po 20 brance hostí 4 brankami v řadě do 58.minuty odskočili na 26:20 a bylo hotovo. V závěru se již nic podstatného nestalo, padlo po 2 brankách na obou stranách a tak konečný výsledek zněl 28:22. Kutnohorský kolektiv tak mohl zaslouženě slavit své druhé druholigové vítězství.

Výborný výkon předvedl v sobotním utkání brankář Vašek Kotěšovec, který svůj tým opravdu podržel. Velmi dobře v obraně a hlavně v útoku zahrál Michael Procházka, tradičně spolehlivě Dan Jeníček a překvapivě parádní střelecký den měl „domácí“ Lukáš Kafka. Ale pochvalu za velmi dobrý kolektivní výkon a úspěšný konečný výsledek zaslouží i všichni ostatní hráči SPARTY, kteří v sobotním utkání nastoupili. Zastupující trenér Jiří Hájek / hlavní trenér Vít Šnajdr byl tentokrát zaneprázdněn / byl s výkonem celého kolektivu hodně spokojen.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 13, Jeníček 8, Kafka 5, Červený 1, Horák 2, Fojta a Zatloukal. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 0, ROZHODČÍ: Laštovička / Havl.Brod / - Veselý / Praha /, DIVÁCI: 25.

A jak hodnotil sobotní utkání zastupující trenér Jiří Hájek ?

Před utkáním při rozcvičce obou týmů to byl z našeho pohledu dost tristní pohled, na naší půlce se hledalo 8 statečných hráčů, zatímco soupeř oplýval plnou lavičkou. Dokonce se přišel hostující trenér zeptat, kde máme zbytek týmu, jestli jsou na marodce nebo na prodlouženém víkendu s rodiči. Jenže to bylo před utkáním, v něm už to, hlavně v první půli, vypadalo úplně jinak. Za prvních deset minut naše družstvo obdrželo pouze jednu branku, výborná obrana a výtečné zákroky brankáře Kotěšovce toho byly příčinou. Pak se hra trochu vyrovnala, ale přesto v poločase náskok pěti branek byl více než příjemný. V druhé půli hosté přidali na maximální obrátky a naši hráči do nějaké 47.minuty o náskok přišli a vlastně se za stavu 19:19 začínalo znovu. V tu chvíli to nevypadalo moc dobře, hráčům docházely fyzické i psychické síly, nedokázali se gólově prosadit a ani obrana nebyla již tak pevná. Avšak po time-outu, který musel následovat, se na hřiště postupnými krůčky vrátilo zase to družstvo z prvního poločasu a náskok začal postupně narůstat díky proměňování šancí Michaela Procházky, Dana Jeníčka i Lukáše Kafky. A když Vašek Kotěšovec  tzv. „zavřel branku“ a pochytal několik tutovek hostí, bylo o zasloužené výhře rozhodnuto. Všichni hráči zaslouží velké uznání, proti velmi dobře fyzicky připravenému a početnému týmu ukázali kvalitní a obětavý výkon. Někteří hráči dohrávali s různými zraněními, ale nevzdali to, a to se cení. Z mojí strany určitě velká spokojenost.

Ostatní výsledky 7.kola:

SOKOL Bělá p.B. – ELP Jablonec n/N. 37:25, TJ Chodov JM - SPARTAK Sezimovo Ústí 28:23, HBC Strakonice - KOVOFINIŠ Ledeč n/S. 60:13, SOKOL Úvaly - LOKOMOTIVA Louny 29:28, Liberec HANDBALL – 1.HK Dvůr Králové n/L. 35:17, l.HC Pardubice a LOKOMOTIVA Vršovice měly volno.

Příští program:

Utkání 8.kola v Lounech již kutnohorský tým starších dorostenců předehrál 2.září / prohrál tam 48:26 / a tak další utkání ho čeká až za 14 dní, kdy v neděli 12.listopadu přivítá ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou v utkání 9.kola 2.ligy SD-Čechy od 9,00 hodin  pražský tým -  LOKOMOTIVU Vršovice.