HC Plzeň - SPARTA Kutná Hora 2 7 : 3 6 / 12:16 /

Výborný výkon podal včera náš tým starších dorostenců v Plzni a po právu to znamenalo zisk prvních letošních druholigových bodů .................

Včera dopoledne nastoupil náš tým starších dorostenců v utkání 4.kola 2.ligy SD-Čechy od 10,30 hodin ve sportovní hale HC Plzeň proti domácímu týmu, který byl - dle předcházejících výsledků - v tomto utkání určitě favoritem.

Od úvodních minut však  byla k vidění velmi vyrovnaná házená, o čemž svědčí vývoj skóre - 0:1, 2:1, 3:2 a v 9.minutě 4:3. To však bylo naposledy, kdy byl domácí tým ve vedení. V dalším průběhu utkání se stále více prosazovali dorostenci SPARTY a v 15.minutě již vedli 5:8. A ve velmi dobrém výkonu pokračovali i v dalším průběhu 1.poločasu, který nakonec vyhráli o 4 branky - 12:16

A v podobném "scénáři" pokračoval i 2.poločas. Kutnohorští dorostenci od jeho úvodních minut přehrávali domácí a navyšovali svůj náskok. Ve 35.minutě byl stav 15:21, ve 40.minutě 18:24, v 50.minutě 20:29 a nakonec bez problémů dovedli utkání do vítězného konce - 27:36. Naprosto zasloužené vítězství a zisk prvních druholigových bodů starších dorostenců SPARTY !!!

Sestava a branky: Karlovský /br/ - Pícha 12, Kuře 6, Bielický 5, Brož 4, Falge 4, Petránek 2, Polívka D. 2, Koriťák 1, Benko a Stehlík. Trenér: Hasala Jiří.

Napomínání: 2 - 2, Vyloučení: 3 - 5, Č.karty: 1 - 0, Sedmičky: 0 - 1/1, Rozhodčí: Rutta - Hosnedl, Diváci: 30.

A jak hodnotil výkon svých svěřenců trenér SPARTY Jiří Hasala ?

V dnešním utkání se nám podařilo skloubit dobrý výkon brankáře s výkonem hráčů v obranné i útočné fázi.Po vyrovnaném úvodu jsme soupeře dostávali pod tlak jak na hřišti ,tak i na výsledkové tabuli a při dodržení většiny taktických pokynů jsme dovedli utkání do vítězného konce.Po podobných zápasech bývám velmi nadšený, ale zároveň i zklamaný a smutný.Nemohu se stále smířit s tím, že Kutná Hora postrádá sportovní halu odpovídající současným požadavkům a potřebám kolektivních sálových sportů / házená, košíková, volejbal, sálová kopaná, florbal, korfbal a.j. /. Nemohu se ubránit dojmu, že v této době nedokáže, nechce nebo neumí stávající vedení města a zastupitelstvo dokončit slibně se rozvíjející projekt „hala Klimeška“ započatý v roce 2009. Osobně mám problém v tomto smyslu připravovat petice, o to více ale věřím funkcionářům, trenérům, hráčům i hráčkám / z velké části z Kutné Hory /, že dokáží svými výkony a aktivitami přesvědčit současné vedení města a zastupitele o tom, že si tento důstojný stánek  / může být i skromnější / velmi zaslouží.