LOKOMOTIVA Louny - SPARTA Kutná Hora 30 : 27 / 14:16 /

Náš tým starších dorostenců včera v podvečer prohrál o tři branky v Lounech, když v poločase o 2 branky vedl a vedení držel ještě na začátku 48.minuty .....

Po 14ti denní přestávce nastoupil tým starších dorostenců SPARTY Kutná Hora v sobotu 29.října k utkání 6.kola 2.ligy SD-Čechy od 17,00 hodin ve sportovní hale v severočeských Lounech proti týmu domácí LOKOMOTIVY / v minulém - 5.kole měl kutnohorský tým volno, v soutěži je totiž lichý počet účastníků /.

Úvodní branku sobotního utkání dali v 1.minutě domácí, v dalším průběhu však měli navrch hosté. Ve 4.minutě již vedli 1:3, v 11.minutě 2:6, v 16.minutě 4:8 a v 18.minutě již 5:10. O pět branek vedli ještě o minutu později – 6:11, o další minutu zpět se jejich náskok snížil na rozdíl 3 branek – 8:11. Ve 24.minutě snížili domácí již na rozdíl 2 branek – 10:12, ve 27.minutě však náskok dorostenců SPARTY opět narostl na rozdíl 4 branek – 10:14. Domácí však mohutně dotahovali a v předposlední minutě prvního dějství snížili na rozdíl branky jediné – 13:14. V samém závěru 1.poločasu padly ještě tři branky, spokojenější do kabin odcházeli hosté s dvoubrankovým vedením 14:16.

Na začátku 2.poločasu domácí 3 brankami přešli do vedení 17:16, ve 36.minutě bylo srovnáno – 17:17. Další 3 rychlé branky znamenali ve 39.minutě vedení domácích 20:17. Na to však kutnohorští dorostenci dokázali odpovědět 4 brankovou šňůrou a ve 46.minutě přešli do vedení 20:21. Avšak domácí dokázali opět rychle zareagovat a 5 brankami v rozmezí 48.-52.minuty odskočili na čtyřbrankové vedení – 25:21. A na to už hosté nedokázali do konce utkání nijak výrazně odpovědět. Sice 6x snížili na rozdíl 3 branek, to však bylo z jejich strany vše. Domácí tým tak dovedl utkání do vítězného konce. Jejich vítězství 30:27 bylo - hlavně po zlepšeném výkonu ve 2.poločase - zasloužené.

Dorostenci SPARTY neodehráli v sobotu v Lounech špatné utkání, několik zbytečných chyb a špatně zahrané přesilovky  ve druhém poločase je stály lepší výsledek.

Střelecky opět vynikl Pícha, který hlavně při sedmičkách byl neomylný – proměnil jich všech sedm !!! Spolehlivě zahrál na křídle Bielický, z pivota se dokázal prosazovat / hlavně ve 2.poločase / Petránek.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 11, Bielický 6, Petránek 4, Polívka D. 3, Brož 1, Falge 1, Kuře 1, Benko a Koriťák. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 6 – 4, SEDMIČKY: 2/2 – 7/7, ROZHODČÍ: Havlík – Studecký / oba Praha /, DIVÁCI: 63.