SPARTA Kutná Hora - AŠ Ml.Boleslav 24:28 / 11:11 /

V úvodním utkání nového mistrovského ročníku 2.ligy prohrál náš tým starších dorostenců na domácím hřišti o 4 branky ..............

V neděli 25.září přivítal náš tým starších dorostenců v utkání 1.kola 2.ligy SD – Čechy středočeského soupeře z města automobilů – HC AŠ Mladá Boleslav. Utkání se hrálo na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově od 12,00 hodin.

Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří ve 3.minutě vedli 0:2, do 5.minuty domácí dokázali vyrovnat na 2:2. Ale v dalším průběhu prvního dějství měli navrch opět hosté, kteří přešli do vedení 2:4, v 11.minutě 3:6 a v 17.minutě 4:9. Vedení o 5 branek si udržovali ještě do 24.minuty, kdy byl stav 6:11. Ovšem závěr 1.poločasu vyšel domácím parádně a pěti brankami v řadě vyrovnali na poločasových 11:11.

V průběhu 2.poločasu si hosté většinou udržovali 1-2 brankové vedení a domácí neustále museli dotahovat. Ve 38.minutě srovnali stav na 16:16, ve 46.minutě na 19:19. Po vedení hostů 19:20 dokonce ve 48.minutě poprvé v utkání přešli do vedení domácí, stav 21:20 však nevydržel dlouho. Po několika zbytečných chybách hosté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl – 21:23 v 51.minutě. Dorostenci SPARTY sice ještě dokázali 2x snížit na rozdíl branky jediné – 22:23 a 23:24, závěr však patřil hostům. Ti v poslední pětiminutovce rozhodli o svém vítězství o 4 branky, utkání tedy skončilo výsledkem 24:28.

Dorostenci SPARTY byli týmu Mladé Boleslavi po většinu utkání poměrně vyrovnaným soupeřem, o lepší výsledek je připravil až nepovedený závěr. Ten lépe zvládli hosté a oba body tak po zásluze putovaly do Mladé Boleslavi. Velký podíl na vítězství hostů měl střelec Grůša, autor 15 branek.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 8, Falge 4, Bielický 4, Kuře 2, Polívka D. 2, Stehlík 2, Brož 1, Koriťák 1, Benko a Petránek. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 7, SEDMIČKY: 5/4 – 2/2, ROZHODČÍ: Haramul / Mělník / - Blanár  / Liberec /, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 1.kola:

SOKOL Vršovice – SOKOL Kobylisy 17:37, LOKOMOTIVA Č.Budějovice – Liberec HANDBALL 27:24, TJ Chodov JM – HC Plzeň 33:29, LOKOMOTIVA Louny – SOKOL Chrudim 27:27, HK A.S.A. Město Lovosice měl volno.