SPARTA Kutná Hora - Liberec HANDBALL 32 : 34 / 17:16 /

Ve včerejším utkání náš tým starších dorostenců sahal po prvních bodech, lepší závěr však měli hosté a body tak putovaly do Liberce ............

V neděli 9.října přivítal náš tým starších dorostenců v utkání 3.kola 2.ligy SD – Čechy severočeského soupeře –Liberec HANDBALL / loňského vítěze této soutěže /. Z důvodů špatného počasí se již utkání hrálo ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou – a tam také kutnohorský tým podzimní část soutěže dohraje /.

Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří v 6.minutě vedli 1:5, v 8.minutě 2:6 a v 11.minutě 4:7. Ale v dalším průběhu prvního dějství se dorostenci SPARTY postupně rozehrávali, ve 14.minutě vyrovnali na 7:7 a o minutu později již vedli 9:8. A 1-2 brankové vedení / 11:9, 12:10, 13:11, 14:12 a 16:14 / si udržovali i v dalším průběhu 1.poločasu, hosté pouze 2x dokázali vyrovnat / na 14:14 a 16:16 /. První poločas nakonec skončil vedením SPARTY 17:16.

Na začátku 2.poločasu se oba týmy vystřídali ve vedení / 17:18, 19:18, 19:20 /, v dalším průběhu SPARTA 6x o branku vedla, hosté vždy dokázali rychle vyrovnat. Ve 47.minutě přešli do vedení liberečtí 26:27, v 50.minutě již vedli o 3 branky – 27:30. SPARTA v závěru 2x snížila na rozdíl jediné branky / 31:32 a 32:33 /, v samém závěru upravili hosté konečný výsledek na 32:34.

Dorostenci SPARTY byli loňskému vítězi této soutěže po většinu utkání vyrovnaným soupeřem, škoda nepovedeného závěru. Chyby a zahozené šance v něm / včetně 2 sedmiček / je připravily o lepší výsledek.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Pícha 9, Brož 7, Bielický 6, Falge 4, Kuře 3, Polívka D. 2, Stehlík 1, Benko, Koriťák a Petránek. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 6, SEDMIČKY: 3/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Havlík – Studecký / oba Praha /, DIVÁCI: 17.

Ostatní výsledky 3.kola:

HK A.S.A. Město Lovosice – SOKOL Chrudim 39:23, SOKOL Vršovice – HC Plzeň 10:34, AŠ Mladá Boleslav - SOKOL Kobylisy 28:28, TJ Chodov JM – LOKOMOTIVA Louny 29:24, LOKOMOTIVA Č.Budějovice měla volno.