2.jarní kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Sedlčanech.

Také "B" tým starších žáků měl v neděli na programu dvě utkání 2.jarního kola 2.Středočeské ligy, domů se však vrátil bez bodů, obě utkání prohrál ....................

V neděli 7.dubna odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dvě utkání 2.jarního kola mistrovského ročníku 2.středočeské ligy staršího žactva, ve kterých se ve sportovní hale v Sedlčanech / pořadatel SPARTAK Příbram / střetl od 12:40 se SOKOLEM Bělá pod Bezdězem a od 14:30 s pořadatelským SPARTAKEM Příbram.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje v kategorii staršího žactva 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize hraje 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram, TJ HC AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora B. Hraje se turnajovým způsobem, v jarní části proběhne opět 6 kol, ve 2.lize každý tým odehraje v turnaji 2-3 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 2.SL vedla po 1.jarním kole Bělá p.Bezdězem - 32 bodů, před Kostelcem n/Labem  27 bodů  a Kolínem - 15 bodů. Čtvrtá Kutná Hora B - 12 bodů, na 5.-6.místě Příbram a Mladá Boleslav po 8 bodech.

„B“ týmu starších žáků SPARTY se ani ve 2.jarním turnaji výsledkově nevedlo, když v něm prohrál obě utkání. V tom úvodním nestačil na vedoucí Bělou, když po 1.poločase ztrácel již 11 branek, konečný rozdíl byl 18ti brankový. Ve druhém prohrál s domácí Příbramí o 13 branek, když v poločase vedl soupeř o 8 branek.

Střelecky se nejvíce prosazoval Dudla, jinak nikdo z týmu výrazněji nevynikl. Notně oslabený „B“ tým starších žáků SPARTY za soupeři herně zaostával a podle toho také výsledky dopadly.

SOKOL Bělá pod Bezdězem

3 0  :  1 2

16 : 5

SPARTAK Příbram

2 7  :  1 4

14 : 6

Sestava a branky SPARTY B v turnaji celkem: Buňka /br/, Kudlík /br/ - Dudla 11, Kaucner V. 6, Hubal 4, Danielová F. 2, Janoušek 2, Janata 1 a Burýšek, Trenéři: Chvojka Vít – Salák Alois ml..

Další výsledky z příbramského turnaje:

Příbram – Kostelec 29:27, Ml.Boleslav - Bělá 17:28, Kostelec - Kolín 10:20, Příbram – Ml.Boleslav 25:26, Kolín - Ml.Boleslav 21:22.

A jak hodnotil další jarní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Na turnaj do Sedlčan přišlo od hlavních opor týmu starších žáků hodně omluvenek z různých důvodů. Tři mladší žáci a jedna starší žákyně se rozhodli, že na turnaji vypomůžou. I když tento složený tým neměl fyzicky proti soupeřům příliš šanci, tak se nevzdával a na hřišti nechal maximum. V brance se pravidelně střídal každý poločas Ondra Kudlík s Víťou Buňkou. Všem zúčastněným hráčům zaslouží velké poděkování za statečnost a předvedenou hru.

V neděli 21.dubna čekají „B“ tým starších žáků SPARTY tři utkání 3.jarního kola, ve kterých nastoupí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška od 8:30 proti týmu HC Kolín, od 10:20 proti  SPARTAKU Příbram a od 13:05 proti týmu SOKOL Bělá pod Bezdězem.