3.jarní kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

Náš "B" tým starších žáků měl dnes na programu tři utkání 3.jarního kola 2.Středočeské ligy a v domácím prostředí si připsal plný počet 6 bodů za tři vítězství ...........................

V neděli 21.dubna odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora tři utkání v rámci 3.jarního kola mistrovského ročníku 2.středočeské ligy, ve kterých postupně přivítal ve sportovní hale v Klimeška v Čáslavské ulici od 8:00 HC Kolín, od 10:20 SPARTAK Příbram a od 13:05 SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje v kategorii staršího žactva 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize hraje 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram, TJ HC AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora B. Hraje se turnajovým způsobem, v jarní části proběhne opět 6 kol, ve 2.lize každý tým odehraje v turnaji 2-3 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 2.SL vedla před 3.jarním kolem Bělá p.Bezdězem - 36 bodů, před Kostelcem n/Labem 29 bodů  a Kolínem - 17 bodů. Čtvrtá Kutná Hora B - 14 bodů, na 5.-6.místě Příbram a Mladá Boleslav po 12 bodech.

„B“ týmu starších žáků SPARTY se ve 3.jarním turnaji v domácím prostředí herně a hlavně výsledkově zadařilo, dokázal zde zvítězit ve všech 3 utkáních a do tabulky si připsal plný počet 6 bodů.

V úvodním utkání porazil po dobrém výkonu o 7 branek sousedský Kolín, když v poločase vedl jednobrankovým rozdílem. V tom druhém však soupeře jednoznačně přehrál.

Ve druhém zvítězil o 6 branek nad Příbramí, když v poločase vedl o 3 branky. Soupeř dokázal ve 2.poločase snížit 8 brankové manko 5.minut před koncem na rozdíl 2 branek, domácí však zvládli závěr a nepřipustili žádné drama.

V posledním třetím utkání porazil zaslouženě po dobrém kolektivním výkonu o 4 branky vedoucí Bělou pod Bezdězem, když již po 1.poločase vedl 4 brankovým rozdílem.

Střelecky se nejvíce prosazovala dvojice ČábelkaPánek, dařilo se také Hiršovi Pěkným. Ale také všichni ostatní podali v nedělních utkáních velmi dobré výkony a určitě zaslouží velkou pochvalu.

13 :   9

Sestava a branky SPARTY B v turnaji celkem: Hudec /br/, Kudlík /br/ - Čábelka 25, Pánek O. 22, Hirš 15, Pěkný 9, Kaucner V. 5, Buňka V. 4, Dudla 4, Chvojka 4, Hubal 1, Janata 1, Burýšek a Němec. Trenéři: Hasala Jiří - Chvojka Vít.

Další výsledky kutnohorského turnaje:

Kostelec – Ml.Boleslav 21:25, Ml.Boleslav - Kolín 16:18, Příbram - Kostelec 33:37, Kolín - Kostelec 00:00, Příbram – Bělá 00:00.

A jak hodnotil další jarní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?

Pro dnešní turnaj jsme po dohodě nominovali pouze hráče /mimo brankářů Hudce a Chvojky/, kteří budou v této kategorii nastupovat i v příštím soutěžním ročníku, včetně těch, kteří měli zájem z mladších žáků. A vedli si kluci náramně. Bez vážnějších problémů si poradili z celky, které jsou v tabulce této soutěže před námi /Bělá na prvním místě, Kolín třetí/ a celkem z Příbrami, který je na místě posledním. Hráči ke všem zápasům přistoupili odpovědně, zdravě sebevědomě a s chutí vyhrávat. ,,Dokulhal“ i Dan Bartůněk, ač zraněn přesto přišel klukům zafandit.

A ještě hodnocení trenéra Víta Chvojky:

V neděli 21.4. tým Kutná Hora „B“ ve sportovní hale Klimeška Kutná Hora odehrál tři ligové zápasy, a to s Kolínem. Příbramí a Bělou pod Bezdězem. Tým Kutné Hory byl složen z hráčů roč. 2010 a 2011. K dispozici  byli tři brankáři Ondra Kudlík, Jan Vítek Chvojka  a Damián Hudec,  každý brankář odchytal jedno utkání. Všechny utkání byly pro tým Kutná Hora „ B“ vítězné s plným bodovým ziskem. Hráči si zaslouží poděkování za předvedenou hru. Tým k zápasům přistupoval velmi zodpovědně.

V sobotu 4.května čekají „B“ tým starších žáků SPARTY 2 utkání 4.jarního kola ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem, ve kterých nastoupí od 10:50 proti týmu SOKOL Kostelec nad Labem a od 13:35 proti týmu HC TJ AŠ Mladá Boleslav