3.kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

V sobotu odehrál náš "A" tým starších žáků dvě mistrovská utkání 1.ligy v domácím prostředí SH Klimešky a zaslouženě z nich získal plný počet 4 bodů ..........

V sobotu 14.října odehrál „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další dvě utkání 3.kola nového mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy 2023/2024, když se v domácím prostředí sportovní haly Klimeška nejprve utkal od 10:00 hodin s týmem HÁZENÁ Poděbrady a poté od 13:30 hodin v okresním derby s JISKROU Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v sobotu doma 2 zápasy a velmi dobrých výkonech z nich vytěžil za 2 vítězství plný počet 4 bodů.

První utkání proti Poděbradům bylo od začátku hodně vyrovnané, poločas nakonec skončil vedením kutnohorského týmu o branku. V úvodu 2.poločasu domácí odskočili na rozdíl 4 branek a ten potom udrželi až do konce utkání. Vítězství SPARTY bylo sice vydřené, ale zasloužené.

Ve druhém utkání, v „okresním derby“ proti Zruči nad Sázavou si již do poločasu vypracoval náskok 4 branek, který potom v poločase druhém ještě navýšil na konečný rozdíl 10 branek. Vítězství to bylo celkem jasné, i když soupeř statečně vzdoroval.

Výborně zachytal v obou utkáních Hudec, střelecky se tentokrát nejvíce prosazoval Kamenář, o mnoho pozadu nezůstala ani dvojice ČábelkaHanuš. O ostatní branky se podělilo dalších 5 hráčů z poměrně úzkého, tentokrát pouze desetičlenného kádru, který měla trenérská dvojice SPARTY v sobotním domácím turnaji k dispozici. / ve stejný den měl totiž v Bělé pod Bezdězem svůj turnaj také „B“ tým starších žáků /.

Za velmi dobré výkony i dosažené výsledky v obou utkáních si celý kutnohorský „A“ tým starších žáků zaslouží určitě velkou pochvalu.

12 :   8

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Hudec /br/ - Kamenář 17, Čábelka 11, Hanuš 8, Rudolf 5, Bartůněk 3, Němeček 3, Hirš 2, Pěkný 1 a Dudla. Trenéři: Čábelková Jolana, Hasala Jiří.

Další výsledky z kutnohorského turnaje:

Úvaly B - Zruč 27:42, Poděbrady – Úvaly B 42:26.

A jak hodnotila dvě sobotní utkání trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Do zápasu s Poděbrady jsme vstupovali s respektem. Věděli jsme, že to nebude lehké a snažili se od začátku se soupeřem udržet krok.  Až do 14.minuty byl zápas vyrovnaný. Poté se nám povedlo soupeři malinko odskočit. Do druhého poločasu jsme nastupovali s 1 gólovým náskokem a s myšlenkou tento náskok navýšit, což se nám také podařilo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Zruč měla sice mladší hráče na soupisce, tito však hráli velice rychlou hru a proto bylo důležité určit si své vlastní tempo a nepřistoupit na protivníkův styl hry. Naše obrana tentokrát velice dobře zafungovala a soupeř si na ní vylámal zuby. Do šaten jsme odcházeli s náskokem 4 gólů a věděli, že ho ve druhé polovině dokážeme zcela jistě navýšit. Konečné skóre 27:17 je zaslouženou odměnou pro všechny zúčastněné hráče. Děkuji celému týmu za jejich nasazení a chuť vyhrát.

Další program:

V sobotu 21.října čekají „A“ tým starších žáků SPARTY dvě utkání 4.kola, ve kterých se utká ve sportovní hale v Úvalech od 9:30 s týmem HÁZENÁ Mělník a po krátké přestávce od 11:00 s LIONS Hostivice.