3.kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Bělé pod Bezdězem.

V sobotu odehrál náš "B" tým starších žáků další dvě mistrovská utkání, tentokrát ve sportovní hale v Bělé a domů se vrátil bez bodového zisku ...........

V sobotu 4.října odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dvě utkání 3.kola 2.středočeské ligy 2023/2024, když se ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem postupně utkal s týmy HC Kolín a SOKOL Kostelec nad Labem.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize bude hrát 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

„B“ tým starších žáků SPARTY tedy čekala v sobotu ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem dvě utkání a domů se vrátil bez bodového zisku, v obou utkáních na své soupeře nestačil a odešel poražen.

V tom úvodním prohrál o 5 branek se sousedským Kolínem, když v poločase ztrácel 3 branky. Ve druhém utkání proti Kostelci od začátku výrazně zaostával, když poločase prohrával již o 13 branek, konečný rozdíl byl potom 16-ti brankový. A ani excelentní výkon v podobě 18 nastřílených branek Vopěnkové na lepší výsledek nestačil.

Střelecky se opět nejvíce prosazovala / a ve druhém utkání jednoznačně kralovala / Natálie Vopěnková, autorka více než poloviny všech branek svého týmu. Ostatní hráči, kteří se sobotního turnaje v Bělé pod Bezdězem zúčastnili, její výkonnosti zdaleka nedosahovali.

24 : 11

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Chvojka /br/, Kudlík /br/ - Vopěnková 24, Kail 5, Němec 5, Kernerová 4, Jezbera 2, Burýšek 1, Janoušek a Kaucner V. Trenér: Chvojka Vít.

Další výsledky z bělského turnaje:

Bělá – Kolín 28:4, Kostelec– Ml.Boleslav 26:21, Bělá – Kostelec 27:30, Příbram - Ml.Boleslav 15:22, Bělá – Příbram 32:18.

A jak hodnotil dvě sobotní utkání trenér SPARTY Vít Chvojka ?

V sobotu proběhl turnaj 2. ligy starších žáku, kterého se tým TJ SPARTA "B" zúčastnil ve složení 7 starších žáků, 2 starších žákyň a jednoho mladšího žáka. V obou utkáních byla na hráčích vidět velká snaha utkání vyhrát, ale oba soupeři byli nad naše síly. V soutěži zatím získávají cenné zkušenosti a to je přínosné pro jejich další herní a výkonnostní růst.

Další program:

V neděli 22.října čekají „B“ tým starších žáků SPARTY tři utkání 4.kola, ve kterých přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici postupně týmy z Bělé pod Bezdězem, Příbrami a Mladé Boleslavi.