5.kolo 1.SL starších žáků - turnaj ve Zruči nad Sázavou.

Náš "A" tým starších žáků odehrál v neděli ve Zruči nad Sázavou další dvě utkání 1.středočeské ligy a v obou byl úspěšný, nejprve porazil jasně Poděbrady a poté lepším závěrem těsně domácí Jiskru ..........

V neděli 5.listopadu odehrál „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další dvě utkání mistrovského ročníku 1.STŘEDOČESKÉ LIGY, když se v rámci turnaje 5.kola střetl ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou od 10:00 s týmem HÁZENÁ Poděbrady a od 12:30 s domácí JISKROU Zruč.

foto Josef Tůma

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v neděli ve zručské sportovní hale 2 zápasy a domů si odvezl 4 body za 2 vítězství. Jedno celkem jednoznačné, druhé vydřené v samém závěru. A nyní k utkáním podrobněji.

V tom prvním proti Poděbradům sice soupeř v úvodu několikrát vedl i o 2 branky – 0:2, 2:4 a ještě 4:5, 1.poločas však kutnohorský tým vyhrál o 4 branky – 15:11. No a v tom druhém byl již podstatně lepší a nakonec zvítězil bezpečně o 10 branek v poměru 31:21.

Ve druhém utkání proti domácí Zruči prohrával kutnohorský tým od úvodních minut, postupně až o 5 branek- 10:5 a 11:6, v poločase ztrácel branky tři – 11:8. Ve druhém nejprve několikrát snížil na rozdíl branky jediné, poté dokázal 3x vyrovnat, naposledy ve 36.minutě na 20:20. Na konci 37.minuty ještě jednou přešli domácí do vedení 21:20, závěr však patřil SPARTĚ, která 2 brankami nejlepšího střelce utkání – Hanuše v poslední minutě otočila na konečných 21:22. Vítězná branka padla 17 vteřin před koncem. Vítězství to bylo „na poslední chvíli“, ale o to důležitější.

Střelecky se tradičně nejvíce prosazoval Hanuš, autor 21 branek, o ostatní se podělilo 7 z 8 hráčů, kteří zasáhli do utkání ve hře v poli.

Za předvedené výkony, bojovnost i nasazení v obou nedělních utkáních si celý kutnohorský kolektiv zaslouží určitě velkou pochvalu.

HÁZENÁ Poděbrady

2 1  :  3 1

11 : 15

JISKRA Zruč

2 1  :  2 2

11 :   8

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Hudec /br-3/, Chvojka /br/ - Hanuš 21, Čábelka 8, Kamenář 7, Rudolf 5, Hirš 4, Pánek 3 a Pěkný 2. Trenér: Hasala Jiří.

Další výsledek z úvalského turnaje:

Úvaly B - Zruč 20:21, Poděbrady - Úvaly B 33:28.

A jak hodnotil dvě nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?

Odehráli jsme dvě rozdílná utkání. V prvním, proti hráčům z Poděbrad, se nám dařilo dodržovat technicko – taktické pokyny. Což se projevilo ve stále narůstajícím rozdílu ve skóre. V tom druhém, proti celku Zruče, jsme se nedokázali vyrovnat s obranou 3+3. V podstatě jsme celé utkání prohrávali a až v závěrečných sekundách se nám podařilo dát vítězný gól. Další dobrá zkušenost, že se vyplatí věřit, nevzdávat se a hrát do poslední sekundy.

V neděli 19.listopadu čekají „A“ tým starších žáků SPARTY poslední dvě podzimní mistrovská utkání, v rámci 6.kola se utká v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici od 9:00 hodin se SOKOLEM Úvaly B a poté od 12:00 hodin se SOKOLEM Úvaly A.