5.kolo SP starších žáků - dvojutkání v Kutné Hoře.

Podzimní část mistrovské soutěže zakončil náš tým starších žáků 2 sobotními výhrami v domácím prostředí SH Klimešky a zajistil si tak účast v kvalifikačním turnaji o přímý postup do ŽL ..........

V sobotu 19.října měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dvojutkání posledního 5.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici přivítal nejprve od 9:00 hodin sousedský tým HC Kolín, poté od 11:20 hodin tým SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly „A“ + „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

SPARTA Kutná Hora – HC Kolín   2 8  :  1 9   /  9 : 9 /

V prvním utkání se domácí většinu 1.poločasu trápili,, naopak hosté postupně vedli až o 3 branky / 3:6 / a ještě v 15.minitě byl stav 6:7. Až v závěru poločasu přešli domácí 2x do jednobrankového vedení – 8:7 a 9:8, hosté v samém závěru vyrovnali na poločasových 9:9.

2.poločas byl zpočátku vyrovnaný, ve 27.minutě byl stav 14:14. Následný úsek v rozmezí 28.-33.minuty však domácí ovládli poměrem 8:1, odskočili svému soupeři na 22:15 a to rozhodlo. V závěru již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách, utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím starších žáků SPARTY o 9 branek v poměru 28:19.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Veselý 13, Rakaš 9, Pektor P. 3, Ptáčník 1, Rybář 1, Salák 1, Novotný, Pavlík a Trlida. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  2 – 1, VYLOUČENÍ: 5 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Horák – Valeš / oba K.Hora /, DIVÁCI: 25.

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Bělá p.Bezdězem   3 2  :  2 5   /  17 : 11 /

V druhém sobotním utkání byl úvod také poměrně vyrovnaný, nejprve vedli 2x o branku hosté, potom o 1-2 branky domácí. Ještě v 9.minutě byl stav 7:6, ovšem v dalším průběhu prvního dějství domácí výrazně přidali a do poločasu si vybudovali nadějný náskok 6 branek, když vedli 17:11.

V úvodu 2.poločasu sice hosté 2x dokázali snížit na rozdíl 4 branek, na 20:16 a ve 27.minutě na 21:17, nic podstatného to však neznamenalo. Domácí v dalším průběhu opět přidali, odskočili až na rozdíl 8 branek - na 27:19 a 29:21 a bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce v poměru 32:25.

Tým starších žáků SPARTY si tak v sobotu připsal do tabulky 4 body, v té skončí na konečném 3.místě a v sobotu 2.listopadu se tak zúčastní kvalifikačního turnaje o přímý postup do Žákovské ligy. Ten se hraje ve Zruči nad Sázavou za účasti týmů na 1.-5.místě.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/ - Veselý 14, Novotný 8, Pektor P. 7, Ptáčník 1, Rakaš 1, Trlida 1, Pavlík a Rybář. Trenér: Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 0 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák st. – Valeš / oba K.Hora /, DIVÁCI: 22.

Podzimní část mistrovské soutěže je dohrána, nyní čeká týmy na 1.-5.místě konečné tabulky kvalifikační turnaj o přímý postup do Žákovské ligy, který se bude hrát ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou v sobotu 2.listopadu 2019. A turnaj se bude týkat také kutnohorského týmu starších žáků, který v konečné tabulce podzimní části soutěže skončil na 3.místě.