Kvalifikace starších žáků o přímý postup do Žákovské ligy.

Včera proběhl ve zručské sportovní hale kvalifikační turnaj pěti nejlepších středočeských týmů starších žáků o jedno postupové místo do ŽL a náš tým nebyl od úspěchu daleko ..........

V sobotu 2.listopadu 2019 uspořádal Středočeský krajský svaz házené ve spolupráci s místním oddílem TJ JISKRA ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou kvalifikační turnaj starších žáků o přímý postup do Žákovské ligy. Do turnaje se kvalifikovalo prvních 5 týmů konečné tabulky STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU po podzimní části a to týmy JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Úvaly, SPARTA Kutná Hora, HÁZENÁ Mělník a HC Kolín. Turnaj se hrál systémem každý s každým a hrací doba byla 2 x 15 minut.

Celkové vítězství a tím i přímý postup do Žákovské ligy si v sobotní kvalifikaci vybojoval tým SOKOLA Úvaly, který v turnaji neprohrál, když 3x dokázal zvítězit a 1x remizoval.

Tým starších žáků SPARTY si v kvalifikačním turnaji počínal nad očekávání, když dosáhl stejné bilance jako tým Úval, na 2.místo jej však odsunulo při vzájemné remíze horší celkové skóre. A to do turnaje vstupoval ze 3.místa po podzimní části soutěže, ve které prohrál jak se Zručí i Úvaly, tak se čtvrtým Mělníkem.

V sobotu však podával ve všech utkáních velmi dobrý výkon a měl hlavně výrazně lepší druhé poločasy, což nakonec rozhodovalo o úspěšných výsledcích. A k nim nyní podrobněji - v úvodním utkání porazil kutnohorský tým o 5 branek sousedský Kolín, když v poločase ještě o 3 branky prohrával,  ve druhém porazil překvapivě vysoko o 12 branek okresního rivala ze Zruče nad Sázavou / vítěze podzimní části soutěže bez ztráty bodu /, ve třetím remizoval s vítěznými Úvaly, když v poločase vedl soupeř o 2 branky a v posledním čtvrtém utkání porazil o 4 branky Mělník, když v poločase také o 2 branky prohrával. Celý tým tak zaslouží za sobotní výkony i výsledky velkou pochvalu a poděkování za dobrou reprezentaci oddílu TJ SPARTA.

Je jenom škoda, že měl na tento kvalifikační turnaj trenér Šimon Veselý k dispozici úzký kádr pouhých 8 hráčů  / tedy pouze 1 hráče na střídání do pole /, to by na účast v Žákovské lize asi nestačilo. Tým totiž ještě bude mít možnost se do ní probojovat skrze další kvalifikační turnaj, do kterého musí nastoupit a v kterých se objeví / dle losu / již soupeři z celé republiky.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Kail Jan /br/ - Veselý Pavel 24, Novotný Matěj 16, Rakaš Nicolas 14, Ptáčník Matěj 8, Salák Ondřej 8, Pektor Patrik 7 a Rybář Jakub 3. Trenér: Veselý Šimon.

A jak hodnotil výkony svých svěřenců v sobotním turnaji trenér Šimon Veselý ?

Turnaj se nám celkově povedl, na soupeře, se kterými jsme se již na podzim střetli, jsme se dokázali připravit a kluci nebyli od celkového vítězství a postupu daleko. Pochválit musím celý tým, z jednotlivců nás hodně podržel brankář Honza Kail a musím také vyzdvihnout nejmladšího našeho hráče, Kubu Rybáře. Přesto ale musíme na zlepšení všech herních činností všichni nadále pracovat.