4.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Poděbradech.

V sobotu dopoledne odehrál náš tým starších žákyň v Poděbradech další dvě mistrovská utkání Středočeské ligy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky .......................


V sobotu 26.dubna odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora již čtvrtý jarní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY starších žákyň, ve kterém ho v nafukovací hale v Poděbradech čekala dvě utkání – od 9:00 proti domácímu týmu HÁZENÁ Poděbrady a od 10:50 proti týmu SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, jak na podzim, tak i nyní na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

Po 9.odehraných kolech vedl soutěž zcela jasně tým Hostivic / 36 bodů / před Příbramí /  27 bodů / a Poděbrady / 21 bodů /. Tým Kutné Hory byl na předposledním 5.místě s 9 body.

 

V sobotním mistrovském turnaji v Poděbradech tým starších žákyň SPARTY nestačil v úvodním utkání na domácí Poděbrady, poté však porazil po dobrém výkonu Bělou pod Bezdězem a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1-0-1 a ziskem dvou bodů.

 

V prvním utkání proti domácím Poděbradům prohrával tým SPARTY v poločase pouze o 2 branky, v tom druhém se již ale nedokázal více přiblížit a utkání zdramatizovat a nakonec prohrál se třetím týmem průběžné tabulky o 6 branek.

V druhém utkání s Bělou pod Bezdězem měl tým SPARTY výborný začátek, ve 13.minutě vedl již 1:7 a v poločase měl k dobru solidní náskok 5 branek, stav byl 3:8. Ve druhém sice soupeř dotahoval, ve 35.minutě na rozdíl 2 branek, kdy byl stav 9:11. Poté již ale neskóroval a naopak kutnohorský tým upravil na konečných 9:12.

 

Tým starších žákyň SPARTY si tedy ze sobotních dvou utkání domů odvezl 2 body, podal v nich solidní výkon a za to zaslouží určitě pochvalu. Solidně zachytala Rudolfová, střelecky se tradičně nejvíce prosazovala Procházková a spolu s ní také Hladíková. A do střelecké listiny se dokázalo zapsat dalších šest hráček z 14-ti členného kádru.

 

Jednotlivé výsledky SPARTY :

HÁZENÁ Poděbrady

SPARTA

2 3  :  1 7

13 : 11

SOKOL Bělá pod Bezdězem

SPARTA

   9  :  1 2

  3 :   8

 

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Procházková 12, Hladíková 6, Honzová 3, Chválná 2, Danielová 2, Jechová 2, Petrová 1, Růžičková 1, Chocholová, Sixtová, Vilimovská Vlášková a Zarubanová. Trenér: Salák Alois ml.

 

Další výsledky poděbradského turnaje:

Hostivice - Příbram 19:25, Poděbrady - Hostivice 00:00, Mělník -  Příbram 00:00, Bělá – Hostivice 00:00, Poděbrady – Mělník 00:00.

 

A jak hodnotil dvě sobotní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Po obdržení bude zveřejněno.

 

Další program:

Mistrovský turnaj 5.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v neděli 18.května v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici, kde ho čekají tři utkání – od 9:00 proti HÁZENÁ Poděbrady, od 11:45 HÁZENÁ Mělník a od 14:30 proti LIONS Hostivice.