Turnaj o ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR vyhrál opět tým HÁZENÉ.

Sobotního, již 22.ročníku tradičního turnaje v malé kopané, který pořádá náš oddíl na venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově, se zúčastnilo 6 týmů a z vítězství se radoval tým ..........


Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v sobotu 18.června 2016 na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tradiční sportovní akci na závěr své mistrovské sezóny – turnaj v malé kopané o „ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR“. Letošní, v pořadí již 22.ročník se zároveň hrál jako 5.ročník „memoriálu Lukáše ZEMANA“.

Sobotního turnaje se zúčastnilo 6 týmů REAL Karlov, TOY TOY, VAKYSÁCI, VETERÁNI, ZÁJEZDNÍ hostinec a pořadatelské družstvo HÁZENÁ.

Tentokrát se hrálo pouze na házenkářském s umělým povrchem, systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 10 minut. Každý tým tedy čekalo 5 utkání. Za vítězství se započítávaly do tabulky 2 body , ze remízu 1 bod.

A celkem překvapivě obhájil loňské vítězství pořadatelský tým HÁZENÉ / celkově již šesté /, který z 5 utkání dokázal 4x zvítězit a 1 remizovat. Vítězům výborně zachytal Brož, který ze hry dostal pouze jedinou branku, tu druhou z penalty. O bod zpět na 2.místě skončil tým ZÁJEZDNÍHO hostince, za který v minulosti pravidelně nastupoval ten, na jehož počest se poslední ročníky hrají – Lukáš Zeman. Na 3.místě skončil o další bod zpět tým VAKYSÁCI..4.místo obsadil tým s  nejvyšším věkovým průměrem – VETERÁNI, na 5.místě skončil tým TOY TOY a na 6.místě tým REAL Karlov.

Jednotlivé výsledky turnaje:

HÁZENÁ

ZÁJEZDNÍ

2  :  1

VAKYSÁCI

0  :  0

VETERÁNI

1  :  0

TOY TOY

3  :  0

REAL Karlov

4  :  1

ZÁJEZDNÍ hostinec

VAKYSÁCI

2  :  0

VETERÁNI

2  :  0

TOY TOY

1  :  0

REAL Karlov

4  :  1

VAKYSÁCI

VETERÁNI

4  :  0

TOY TOY

3  :  1

REAL Karlov

3  :  0

VETERÁNI

TOY TOY

3  :  2

REAL Karlov

3  :  1

TOY TOY

REAL Karlov

6  :  1

Konečné pořadí 22.ročníku turnaje v malé kopané:

1.

HÁZENÁ team

5  -  4  -  1  -  0

10  :    2

9

2.

ZÁJEZDNÍ hostinec

5  -  4  -  0  -  1

10  :    3

8

3.

VAKYSÁCI

5  -  3  -  1  -  1

10  :    3

7

4.

VETERÁNI

5  -  2  -  0  -  3

  6  :  10

4

5.

TOY TOY

5  -  1  -  0  -  4

  9  :  11

2

6.

REAL Karlov

5  -  0  -  0  -  5

  4  :  20

0

Sestava vítězného týmu – HÁZENÁ team: Brož /br/ - Polívka P. 5, Hasala O. 3, Pícha 1, Polívka D. 1, Hovorka, Šimáně a Šnajdr.

Sestava druhého týmu – ZÁJEZDNÍ hostinec: Hroch /br/ - Brož 3, Schwarz 3, Szymczak 3, Tvrdý 1, Brožrk, Hrčka a Schnabl.

V rámci slavnostního zakončení turnaje obdržel vítězný tým Žižkovský putovní pohár, věcnou cenu a diplom. Věcnými cenami a diplomem byli následně odměněni i všichni ostatní účastníci turnaje.

A stejně tak i nejlepší jednotlivci turnaje. Těmi byli vyhlášeni: brankářMartin Brož / Házená /, hráčMiroslav Brožek / Zájezdní / a střelec – Jan Dražan / Toy Toy / - 6 branek.

Jako každý rok, tak i letos probíhala vložená soutěž týmů ve střelbě na zavěšenou láhev. Z 10 pokusů / po 2 po každém utkání / si věcnou cenu a diplom vystřílel za 3 úspěšné zásahy tým TOY TOY.

Celkově bylo v sobotním turnaji odehráno 15 utkání, z nichž 14 odřídil obětavě A.Salák st. a jedno K.Polívka. A všem aktivním účastníkům letošního ročníku patří od pořadatelů poděkování a pochvala za předváděné korektní výkony na této tradiční sportovní akci.