Silvestrovský "Míčový pětiboj" ovládla dvojice Hrčka - Černý.

V pátečním silvestrovském "Míčovém pětiboji" zvítězila s náskokem 3 bodů dvojice Tomáš Hrčka - Roman Černý, kategorii jednotlivců vyhrál s 9 body Jan Falge a Kateřina Fišerová ..........


Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v pátek 29.prosince 2017 ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici tradiční sportovní akci na závěr kalendářního roku – silvestrovský „Míčový pětiboj“ dvojic.

Toto sportovní zápolení připravil oddíl pro své členy, rodinné příslušníky, kamarády a příznivce letos již po patnácté. Přihlášené dvojice mezi sebou soutěží v pěti míčových disciplínách – v nohejbalu, stolním tenisu / zkrácený jeden set do pěti, resp. do sedmi /, střelbě házenkářských sedmiček, basketbalových šestek a fotbalových penalt / každý po pěti pokusech /.

Výsledky se jednotlivým dvojicím ze všech pěti disciplín sčítají a poté se vyhlašuje celkové pořadí, odměněny v podobě láhví sektu si tradičně odnášejí první tři dvojice a také nejlepší jednotlivci – muž, žena, startující do 18ti let a také jednotlivec s nejmenším počtem bodů / poslední dva pouze rychlé špunty /.

Letošního, v pořadí již 15.ročníku se zúčastnilo 12 dvojic - tedy 24 účastníků, z toho 4 ženy. Dvojice byly na první dvě disciplíny / nohejbal a stolní tenis / rozděleny do dvou šestičlenných skupin.

Po zajímavém a dramatickém sportovním zápolení se nakonec vítězem letošního ročníku stala dvojice Tomáš HrčkaRoman Černý, vítězem soutěže jednotlivců s 9 body Jan Falge, vítězkou dámské kategorie taktéž s 9 body Kateřina Fišerová, vítězkou kategorie do 18ti let s 5 body Sára Šnajdrová. Cenu útěchy za zisk nejmenšího počtu bodů pobral Karel Smejkal, který neměl jediný úspěšný pokus.

První z členů vítězné dvojice Tomáš Hrčka – Roman Černý vyhrál pětiboj potřetí v řadě / dva ročníky předcházející s Borkem Hrochem /, o velké překvapení se tentokrát postarala smíšená dvojice Radek Hovorka – Kateřina Fišerová, která na skvělém 2.místě zaostala o pouhé 3 body za vítěznou dvojicí. Na 3.místě skončila zkušená dvojice staronových účastníků Milan Kotval – František Vebr. A vysoko se v celkovém pořadí umístily další smíšené dvojice Borek Hroch – Radka Kostelecká / dělené 4.-5.místo / a Jan Falge – Lucie Pařezová / 6.místo /, když za sebou nechaly mnoho „velkých hvězd“. V kategorii jednotlivců, ve které se do konečného pořadí započítává pouze 15 střeleckých pokusů dosáhl jak Jan Falge, tak Kateřina Fišerová shodně 9 úspěšných „zářezů“, což bylo hlavně v případě druhé jmenované opravdu pozoruhodné.

V poli 24 účastníků se objevili opět vyznavači nejrůznějších sportovních odvětví a všichni si páteční soutěžení náležitě užili, bez ohledu na dosažené výkony i celková umístění.               

Oddíl házené TJ SPARTA tak touto tradiční sportovní akcí zakončil kalendářní rok 2017.

Celkové výsledky 15.ročníku silvestrovského „Míčového pětiboje“ dvojic:

/ započítával se společný součet ze všech 5ti disciplín /

1.

Hrčka Tomáš

Černý Roman

32

2.

Hovorka Radek

Fišerová Kateřina

29

3.

Kotval Milan

Vebr František

23

4.-5.

Hroch Borek

Kostelecká Radka

20

Hroch JIří

Svoboda Dušan

20

6.

Falge Jan

Pařezová Lucie

19

7.

Salák Alois st.

Smejkal Karel

17

8.-9.

Fuksa Martin

Sochr Radek

16

Hájek Tomáš

Pícha Jiří

16

10.-11.

Auer Štefan

Pulda Martin

15

Šnajdr Vít

Šnajdrová Sára

15

12.

Brož Martin

Štefl Jan

14

Celkové výsledky 15.ročníku silvestrovského „Míčového pětiboje“ jednotlivců:

/ započítával se pouze výsledek z 15ti střeleckých pokusů / 

1.-2.

Falge Jan

9

Fišerová Kateřina

9

3.-4.

Hrčka Tomáš

8

Kotval Milan

8

5.-6.

Pícha Jiří

7

Salák Alois st.

7

7.-9.

Hovorka Radek

6

Kostelecká Radka

6

Šnajdr Vít

6

10.-13.

Auer Štefan

5

Brož Martin

5

Šnajdrová Sára

5

Vebr František

5

14.-17.

Černý Roman

4

Fuksa Martin

4

Hroch Borek

4

Sochr Radek

4

18.-19.

Hájek Tomáš

3

Štefl Jan

3

20.-23.

Hroch Jiří

2

Pařezová Lucie

2

Pulda Martin

2

Svoboda Dušan

2

24.

Smejkal Karel

0