1.jarní kolo SL minižáků 4+1 - mistrovský turnaj v Kolíně.

V kolínské sportovní hale a na přilehlém venkovním hřišti proběhl v sobotu mistrovský turnaj 1.jarního kola Středočeské ligy minižáků 4+1 a mezi 15-ti účastníky zde nastoupily také 3 týmy našeho oddílu ..........


V sobotu 6.dubna proběhl ve sportovní hale Borky a na přilehlém venkovním hřišti házené v Kolíně první jarní mistrovský turnaj STŘEDOČESKÉ LIGY minižáků 4+1 a mezi patnáctkou účastníků zde nastoupily také tři týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají samostatné turnaje, v každém z 5 jarních kol proběhnou střídavě vždy u 2 oddílů. V 1.kole to byly turnaje v Kolíně a Bělé p.Bezdězem.

Své týmy přihlásilo do soutěže 12 středočeských oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora plus východočeský TJ Turnov.

Hraje se většinou na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A již delší dobu podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje.

Sobotního turnaje v Kolíně se tedy zúčastnilo 15 týmů ze 6 středočeských oddílů – domácí HC Kolín 1+2+3+4+5, HÁZENÁ Poděbrady, SK Hudlice, SOKOL Úvaly 1+2, SPARTAK Příbram 1+2+3 a SPARTA Kutná Hora 1+2+3. Tentokrát se však hrálo dokonce na 3 hřištích, na každém 5 týmů systémem každý s každým, hrací doba byla 1x12 minut, každý tým tedy čekala 4 utkání.

 

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenával a tak máme k dispozici sestavy a branky hráčů všech tří týmů kutnohorských minižáků v úvodním jarním mistrovském turnaji.

V „jedničce“ SPARTY se střelecky nejvíce prosazovala dvojice David Pařízek - Viktor Petra, ve „dvojce“ trojice Daniel Pařízek - Amálie Svobodová - Adéle Špírové a ve „trojce“ mladí borci z přípravky Max Pektor – David Teisler.

Ale za příkladné nasazení, velkou bojovnost i předvedené výkony ve všech utkáních sobotního kolínského turnaje zaslouží velkou pochvalu všichni do jednoho, kteří v některém ze tří týmů SPARTY nastoupili.