1.jarní kolo SL minižáků 6+1 - mistrovský turnaj v Bělé pod Bezdězem.

Dnes byla rozehrána v Bělé pod Bezdězem samostatná jarní část Středočeské ligy minižáků 6+1 prvním turnajem a mezi pěticí účastníků zde nastoupil také minižákovský tým našeho oddílu ............


V neděli 24.března byla v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem zahájena prvním mistrovským turnajem samostatná jarní část Středočeské ligy minižáků 6+1.

Do té v zimní přestávce přihlásilo své týmy 5 středočeských oddílů – HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se bude hrát turnajově, vždy všech 5 týmů střídavě u každého účastníka. Hraje klasická velká házená, systémem  každý s každým a hrací doba je 2 x 10 minut. A i tato soutěž se hraje bez ukazatelů skóre, výsledků a tabulek.

Pořadatelem 1.jarního mistrovského turnaje byl tedy oddíl házené SOKOL Bělá pod Bezdězem. Při účasti všech 5 týmů zde bylo sehráno celkem 10 utkání.

Většina hráčů i hráček SPARTY měla doposud zkušenosti pouze s miniházenou 4+1 na zmenšeném hřišti a „velkou házenou“ si v neděli vyzkoušeli někteří vůbec poprvé. Podle toho také vypadala předváděná hra, která nebyla rozhodně bez chyb, na druhou stranu je třeba celý kolektiv pochválit za nasazení a bojovnost.

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné ze všech čtyř utkání kutnohorského týmu zaznamenával a tak máme k dispozici sestavu i střelce branek minižáků SPARTY v tomto prvním jarním mistrovském turnaji.

Střelecky se nejvíce prosazoval David Pařízek, o ostatní branky se podělilo dalších 6 z širokého kádru 14 hráčů a hráček, kteří v úvodním jarním turnaji nastoupili. A celý kutnohorský smíšený kolektiv zaslouží za výkony ve všech čtyřech nedělních utkáních určitě velkou pochvalu.

Sestava a branky minižáků SPARTY v turnaji celkem :

Pařízek David 16, Petra Viktor 6, Chudoba Martin 4, Pařízek Daniel 4, Kaucner Jakub 3, Lebeda Marek 2, Faltýnová Eliška 1, Lupínek Václav, Netolická Vendula, Peroutka Tomáš, Svobodová Amálie, Špírová Adéla, Štípková Klára a Vilimovský Martin. Trenérky: Špírová Eva – Pařízková Ivona. 


A jak hodnotila úvodní jarní mistrovský turnaj trenérka minižáků SPARTY Ivona Pařízková ? 

Prvního jarního turnaje se účastnila většina hráčů našeho týmů, kdy šlo o zkušené hráče i „nováčky“, kteří nabírají zkušenosti. Od začátku byla vidět týmová hra na přihrávkách i snaha se více zapojit v obraně, na čemž budeme nadále pracovat při přípravě. Díky výkonu a přehledu brankářů se nám též dařily přihrávky do rychlých útoků. Ke konci turnaje byla vidět již únava, kdy hráči nestačili na fyzicky zdatnější protihráče, i tady bude příprava směřovat k posílení fyzické kondice. Ve všech čtyřech odehraných utkání bylo vidět úsilí o podání co nejlepšího výkonu celého týmu, za což hráčům patří velká pochvala.


Druhý jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy minižáků 6+1 odehraje tým kutnohorské SPARTY v sobotu 13.dubna v domácím prostředí sportovní haly BIOS v Puškinské ulici.