4.kolo SL minižáků - mistrovský turnaj v Bělé pod Bezdězem.

V sobotu proběhl v Bělé pod Bezdězem další podzimní mistrovský turnaj minižáků a mezi devítkou účastníků byly také dva týmy Kutné Hory ..........


V sobotu 6.října proběhl ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem mistrovský turnaj 4.podzimního kola Středočeské ligy minižáků sezóny 2021-22. A mezi devítkou účastníků zde byly také dva týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají střídavě samostatné turnaje. A v každém z 5 podzimních kol střídavě u 2 oddílů. Své týmy přihlásilo do soutěže 10 středočeských oddílů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Poděbrady, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora a východočeský TJ Turnov.

Hraje se vždy na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. A opět bez ukazatelů skóre, výsledků a tabulek. Nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje, na závěr obdrží všichni účastníci drobné ceny / tašku sladkostí atp. /.

Sobotního turnaje v Bělé se zúčastnilo 9 týmů – domácí SOKOL Bělá 1+2, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník 1+2, SOKOL Kostelec, TJ Turnov a SPARTA Kutná Hora 1+2. Hrálo se na dvou hřištích, systémem každý s každým, hrací doba byla 1 x 12 minut. Každý tým tedy čekalo 8 utkání.

Trenéři SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenávali a tak máme k dispozici sestavy a branky hráčů obou dvou týmů kutnohorských minižáků v tomto mistrovském turnaji.

V „jedničce“ střelecky exceloval Štěpán Holinka, který nasázel 51 branek, čtyři děvčata ho celkem dobře doplňovala. Ve „dvojce“ byl nejlepším střelcem Leo Olyšar, autor 32 branek, výrazněji ho podporoval Vít Tuhý. Ale pochvalu za nasazení i pěkné výkony zaslouží všichni kutnohorští hráči i hráčky, kteří v sobotním mistrovském turnaji v Bělé pod Bezdězem nastoupili.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:

Holinka Štěpán 51, Chocholová Sofie 15, Vilimovská Tereza 3, Benešová Ema 1 a Sixtová Amélie 1.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:

Olyšar Leo 38, Tuhý Vít 15, Krčmář Ludvík 8, Sojka Miroslav 5, Teplý David 3 a Križan Tadeáš 1.

 

Poslední pátý podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy čeká oba dva týmy kutnohorských minižáků v neděli 21.listopadu a jeho pořadatelem bude oddíl TJ JISKRA Zruč nad Sázavou.