5.jarní kolo SL minižáků 6+1 - mistrovský turnaj v Poděbradech.

V neděli zakončil náš tým minižáků jarní část soutěže v šestkové házené mistrovským turnajem v Poděbradech, kterého se však zúčastnilo pouze šest hráčů, což je nedostatečný počet pro hru ......................


V neděli 26.května byla zakončena samostatná jarní část Středočeské ligy minižáků 6+1 posledním pátým mistrovským turnajem, který proběhl na venkovním hřišti házené v Poděbradech.

Do soutěže v zimní přestávce přihlásilo své týmy 5 středočeských oddílů – HÁZENÁ Poděbrady, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajově, vždy všech 5 týmů střídavě u každého účastníka. Hraje se klasická velká házená, systémem každý s každým s hrací dobou 2 x 10 minut. Při účasti všech 5 týmů je v každém turnaji sehráno 10 utkání.A i tato minižákovská soutěž se hraje bez ukazatelů skóre, výsledků a tabulek.

První jarní mistrovský turnaj proběhl v Bělé pod Bezdězem, druhý v Kutné Hoře, třetí v Kostelci nad Labem, čtvrtý v Úvalech a poslední pátý v Poděbradech.

 

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné ze všech čtyř utkání zaznamenával a tak máme k dispozici sestavu i střelce branek minižáků SPARTY v tomto posledním jarním mistrovském turnaji.

Většinu branek nastřílel Martin Chudoba, prosazoval se také Viktor Petra, ostatní již pouze sporadicky. Trenér SPARTY Josef Salák ale měl v nedělním turnaji k dispozici pouze 6 hráčů – 4 chlapce a 2 dívky, tedy nedostatečný počet pro „velkou“ házenou. A to zavání tak trochu ostudou, když se většina hráčů a hráček z poměrně široké základny této věkové kategorie z nejrůznějších důvodů posledního mistrovského turnaje nezúčastní. Byť pro to měli někteří určitě vážné, například zdravotní důvody.  

Torzo týmu, které se nedělního turnaje zúčastnilo, je přesto za snahu a nasazení určitě pochválit.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY v turnaji celkem :

Chudoba Martin 12, Petra Viktor 6, Lebeda Marek 1, Dudek Filip, Kožnarová Ema a Nováková Karolína. Trenér: Salák Josef.

 

A jak zhodnotil poslední jarní mistrovský turnaj trenér Josef Salák ?

V neděli nás čekal velmi náročný turnaj v Poděbradech, protože v sobotu večer přišly zdravotní omluvenky, ráno vyjelo jenom 6 statečných, tudíž nás bylo o 1 méně v poli. Naštěstí nám vždy někdo ze soupeřů půjčil svoje hráče na doplnění. Naši hráči zaslouží pochvalu, že se popasovali s nenadálou situací a velkou marodkou.