KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené pokračovala !!!

Druhý turnaj KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 2009/2010 dnes dopoledne proběhl v SH BIOS a z vítězství se radoval tým ZŠ Jana Palacha..........

Dnes - v pátek 11.prosince 2009 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici odehrán druhý turnaj 2.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

Letošního ročníku se opět zúčastní po jednom týmu 5. a nižších ročníků ze všech čtyř kutnohorských základních škol – ZŠ Jana Palacha / obhájce loňského vítězství /, ZŠ Kamenná stezka, ZŠ T.G.Masaryka a ZŠ Kremnická. Také tento 2.ročník KŠL se bude hrát dlouhodobě po celý školní rok 2009/2010 a v plánu je celkem 6 turnajů – v listopadu a prosinci letošního roku, v únoru, březnu a dubnu příštího roku a do školní ligy bude započítám i turnaj, který se odehraje v rámci městské olympiády dětí a mládeže v červnu 2010.

Úvodní - listopadový turnaj byl bodově hodně vyrovnaný, týmy na 1.-3.místě získaly shodný počet 4 bodů.

Dnešní turnaj již měl jednoznačného vítěze a tím se stal tým ZŠ Jana Palacha, který ve všech třech utkáních dokázal své soupeře porazit. V úvodním utkání sice prohrával v poločase se „Žižkovem“ o 2 branky, v tom druhém již byl jasně lepší. Potom po celkem vyrovnaném průběhu porazil o 2 branky „Masaryčku“ a v posledním utkání porazil o 6 branek „Kamenku“, když v poločase byl stav překvapivě těsný – 8:6.

Vítězný tým měl opět výborného brankáře D.Berku / hlavně tým podržel ve 2.poločase úvodního utkání / a v poli byla nejlepší dvojice ProcházkaJelínek / celkově dala 27 z 33 branek svého týmu /. Dnes druhá ZŠ Kremnická spoléhala na dobrý výkon brankáře Puchoně / obdržel nejméně branek / a výrazně pomohl svými brankami Bandi / nejlepší střelec turnaje /. Třetí „Masaryčku“ opět držel svými výbornými výkony  brankář Kotěšovec a velmi dobře zahrál také Němec. „Kamenka“ sice skončila opět poslední bez bodu, dokázala však již nastřílet 13 branek / v prvním turnaji ani jednu /, z toho valnou většinu - 11 F.Berka.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů:

ZŠ Jana Palacha: Berka /br/, Fitzbauer /br/, - Procházka 14, Jelínek 13, Černý 3, Šlejmar 2, Junek 1, Culek, Duras, Horáková, Matějovský a Šváb. Trenérka: Marie Blatníková.

ZŠ Kremnická: Puchoň /br/ - Bandi 17, Tourvielle 8, Veselý 4, Chroustovský, Nevole, Pražák a Svoboda. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ T.G.Masaryka: Kotěšovec /br/ - Hartman 8, Němec 8, Suchomel 5, Brůža, Linhart, Matoušek a Škalda. Trenér: Radek Jásek.

ZŠ Kamenná stezka: Růžička /br/ - Berka 11, Hrbek 2, Dytrich, Gavlasová, Koubský, Kubera, Štěpánovský, Zbranek a Zelinka. Trenér: Martin Blahník.

POŘADÍ nejlepších střelců KŠL po druhém turnaji:

1. PROCHÁZKA Michal – 35 / J.Palacha /, 2. BANDI Luboš – 29 / Kremnická /, 3. JELÍNEK Josef – 21 / J.Palacha /, 4. HARTMAN Kryštof – 16 / T.G.Masaryka /, 5. TOURVIELLE Samuel – 12 / Kremnická /, 6.-7. ČÁSTEK Patrik – 11 / Kremnická / - BERKA Filip – 11 / Kam.stezka /, 8.-9. NĚMEC Karel – 10 / T.G.Masaryka / - VESELÝ Šimon – 10 / Kremnická /, 10. SUCHOMEL Daniel – 7 / T.G.Masaryka /.

Také druhý turnaj 2.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje.

Jako rozhodčí a zapisovatelé v turnaji působili tři členové dorosteneckého týmu pořadatelského oddílu – D.Bielický, M.Karlovský a M.Nádvorník, všem patří díl za hladký průběh turnaje.

KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA v miniházené bude mít nyní cca dvouměsíční přestávku, pokračovat by měla svým třetím turnajem až v únoru 2010.

Foto J.Saláka je z pořadí pátého utkání mezi ZŠ Jana Palacha / žlutí / a ZŠ Kamenná stezka / modří /.