Mezinárodní turnaj minižáků ENPEKA CUP - Nové Veselí.

V sobotu se náš tým minižáků zúčastnil kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Novém Veselí a obsadil zde v konkurenci 12 týmů pěkné šesté místo ..........

V sobotu 16.března 2024 uspořádal oddíl házené SOKOL Nové Veselí v místní sportovní hale 2.ročník mezinárodního turnaje minižáků a přípravek - ENPEKA CUP. Turnaje se v kategorii minižáků zúčastnil i tým oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora. V této kategorii startovalo 12 týmů – HK Ivančice, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou, Nové Město na Moravě, SPARTA Kutná Hora, SOKOL Nové Veselí, SOKOL Sokolnice, SOKOL Telnice, SOKOL Velké Meziříčí-černí, SOKOL Velké Meziříčí-červení, SOKOL Žďár nad Sázavou a slovenský STROJÁR Malacky, rozdělených do 2 šestičlenných základních skupin. V nich se hrálo systémem každý s každým 1x10 minut, poté se týmy z 1.-3.místa utkaly ve finálové skupině o 1.-6.místo, týmy ze 4.-6.místa se následně utkaly ve skupině o 7.-12.místo. Hrálo se na 3 zmenšených hřištích miniházená 4+1, dle platných pravidel házené, tedy na skóre.

Tým minižáků SPARTY byl nalosován do základní skupiny B, ve které měl postupně za soupeře Ledeč nad Sázavou, Sokolnici, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí-červené a Ivančice. A vůbec si nevedl špatně, s bilancí 2-1-2 obsadil 3.místo a to následně znamenalo účast ve finálové skupině o 1.-6.místo.

A nyní k výsledkům kutnohorského týmu minižáků podrobněji – v úvodním utkání v základní skupině remizoval s Ledčí nad Sázavou, ve druhém prohrál vysoko o 12 branek se Sokolnicí, ve třetím porazil o 3 branky Žďár nad Sázavou, ve čtvrtém porazil jasně o 10 branek Velké Meziříčí-červené a v posledním pátém utkání prohrál o 11 branek s Ivančicemi. A lepší brankový rozdíl znamenal postup ze 3.místa do finálové skuliny na úkor Ledče nad Sázavou, který měl stejný počet 5 bodů.

0

Celkové 3.místo minižáků SPARTY v základní skupině B tedy znamenalo účast ve finálové skupině o 1.-6.místo. Zde kutnohorský tým odehrál 3 utkání s týmy z 1.-3.místa ze skupiny A, přičemž dosažené výsledky s týmy ze skupiny B / KH-Sokolnice 9:21 a KH-Ivančice 6:17 / se započítávaly.

Výsledky minižáků SPARTY ve skupině o 1.-6.místo:

1 3  :  1 0

1 8  :     9

Ve finálové skupině již byli soupeři nad síly kutnohorského týmu minižáků a ten tak nakonec obsadil v sobotním mezinárodním turnaji konečné 6.místo. A to určitě nelze v silné konkurenci 12 účastníků považovat za neúspěch.

Konečné pořadí turnaje: 1. SOKOL Nové Veselí, 2. SOKOL Sokolnice, 3. SOKOL Velké Meziříčí-černí, 4. JISKRA Zruč nad Sázavou, 5. HK Ivančice, 6. SPARTA Kutná Hora, 7. STROJÁR Malacky, 8. KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou, 9. SOKOL Žďár nad Sázavou, 10. SOKOL Telnice, 11. ZŠ LČ Nové Město na Moravě, 12. SOKOL Velké Meziříčí-červení.

Sestava a branky minižáků SPARTY v turnaji celkem:

Špírová Adéla /br/ - Pařízek David 24, Pařízek Daniel 13, Kaucner Jakub 12, Svobodová Amálie 11, Lebeda Marek 8, Petra Viktor 5, Kožnarová Ema 4, Peroutka Tomáš 3 a Štípková Klára. Trenérka: Pařízková Ivona.

A jak zhodnotila výkon týmu v sobotním turnaji trenérka Ivona Pařízková ?

Turnaj v Novém Veselí byl velkou zkušeností pro vybraný tým zkušenějších hráčů. Soupeři byli pro tým neznámými a náročnost byla znát hlavně v posledních utkáních, ale i přesto se výbornou týmovou hrou, podporou brankáře a nasazením tým umístil na skvělém 6.místě z 12 účastníků. Všichni hráči našeho týmu si zaslouží pochvalu především za fair-play hru a bojovnost.