Vánoční turnaj minižáků 6+1 v Kutné Hoře.

Včera uspořádal náš oddíl ve sportovní hale BIOS přípravný turnaj minižáků ve velké házené, při účasti 6 týmů se z vítězství radovala Jiskra Zruč, domácí tým skončil pátý ..........


Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v sobotu 11.prosince 2021 ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici v rámci zimní přípravy Vánoční turnaj minižáků v házené 6+1.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Chrudim, SOKOL Velké Meziříčí, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí, TJ Kobylisy a pořadatelská SPARTA Kutná Hora.

Hrálo se systémem každý s každým, klasická házená 6+1 na velkém hřišti a hrací doba byla 1 x 15 minut. Každý tým tedy čekalo 5 utkání.

Zaslouženým vítězem sobotního kutnohorského turnaje se stal bez ztráty bodu tým JISKRY Zruč nad Sázavou / nejvyšší počet nastřílených a nejméně obdržených branek to jenom potvrdilo /, před druhým SPARTAKEM MAS Sezimovo Ústí, třetí skončil SOKOL Chrudim.

Minižáci kutnohorské SPARTY skončili v domácí přípravě s bilancí 1 vítězství a 4 porážek na předposledním 5.místě. Ve svém prvním utkání prohráli vysoko o 15 branek s vítěznou Zručí, ve druhém porazili o 3 branky pražské Kobylisy, ve třetím prohráli o 2 branky s Velkým Meziříčím, ve čtvrtém prohráli o 4 branky se Sezimovým Ústí a v posledním pátém utkání podlehli o 6 branek Chrudimi. Pro většinu domácích hráčů to byla vůbec první zkušenost s klasickou házenou na velkém hřišti, doposud se věnovali pouze házené 4+1 na menším hřišti. A to je přece jenom rozdíl. Ale v průběhu všech sobotních utkání všichni hráči bojovali co to šlo a s velkým elánem se prali o co nejlepší výsledky. A za to určitě patří celému kutnohorskému kolektivu velké uznání. Střelecky se v sobotním turnaji nejvíce prosazoval Petr Funda, dařilo se také dvojici Ondra Lebeda – Tobiáš Stibůrek. Trenér A.Salák ml. měl tentokrát k dispozici vinou nemocí či karantén poměrně prořídlý a oslabený kádr, do turnaje nastoupilo v rudém dresu celkem 9 hráčů.

 

Výsledky minižáků SPARTY v turnaji:

SPARTA

JISKRA Zruč n/Sázavou

1  :  1 5

SPARTA

TJ Kobylisy

8  :     5

SPARTA

SOKOL Velké Meziříčí

6  :     8

SPARTA

SPARTAK MAS Sezimovo Ústí

7  :  1 1

SPARTA

SOKOL Chrudim

6  :  1 2

 

Ostatní výsledky turnaje:

Zruč

Sezimovo Ústí

15  :  5

 

Chrudim

13  :  2

 

Velké Meziříčí

14  :  2

 

Kobylisy

18  :  0

Sezimovo Ústí

Chrudim

  5  :  4

 

Velké Meziříčí

  6  :  6

 

Kobylisy

12  :  3

Chrudim

Velké Meziříčí

  7  :  5

 

Kobylisy

  9  :  8

Velké Meziříčí

Kobylisy

  3  :  5

 

Konečná tabulka Vánočního turnaje minižáků 6+1 :

1.

JISKRA Zruč n/Sázavou

5  -  5 – 0 – 0

75 : 10

10

2.

SPARTAK MAS Sezimovo Ústí

5  -  3 – 1 – 1

39 : 35

7

3.

SOKOL Chrudim

5  -  3 – 0 – 2

34 : 37

6

4.

SOKOL Velké Meziříčí

5  -  1 – 1 – 3

24 : 38

3

5.

SPARTA Kutná Hora

5  -  1 – 0 – 4

28 : 51

2

6.

TJ Kobylisy

5  -  1 – 0 – 4

21 : 50

2

O pořadí na 5.-6.místě rozhodl výsledek vzájemného utkání, který vyzněl lépe pro SPARTU.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY v turnaji celkem:

Buňka Vít /br/, Kaucner Václav /br-1/ - Funda Petr 14, Lebeda Ondřej 7, Stibůrek Tobiáš 5, Kaucner Jakub 1, Kremla Theodor, Nešpor Daniel a Sixtová Amélie. Trenér: Salák Alois ml.

 

Při závěrečném vyhlášení výsledků obdržely všechny týmy diplom a tašku sladkostí. Hráči prvních tří týmů byli dekorováni zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi. Plaketou a diplomem byli poté oceněni i vybraní nejlepší jednotlivci turnaje, kterými byli vyhlášeni : brankář – Adam Kakos / Sezimovo Ústí /, hráč – Pavol Živčic / Velké Meziříčí / a střelec – Tobiáš Sixta / Zruč /. 

 

Pochvalu a uznání za předváděnou hru plnou nadšení i nasazení patří všem hráčkám i hráčům všech šesti týmů, poděkování za hladký průběh turnaje patří též čtveřici rozhodčích – S.Šnajdrové, J.Kostrecovi, T.Pařezovi a Š.Veselému a také partě zapisovatelek a časoměřičů z řad domácího oddílu. 

 

Pro kutnohorský tým minižáků byla účast v sobotním domácím turnaji první příprava na samostatnou jarní část středočeské mistrovské soutěže v miniházené 6+1.