Zimní turnaj minižáků v Poděbradech.

Včera proběhl v poděbradské sportovní hale zimní turnaj minižáků v házené a mezi osmičkou účastníků zde nastoupily také dva týmy SPARTY Kutná Hora ..........


V sobotu 21.ledna 2022 uspořádal oddíl házené HÁZENÁ Poděbrady v městské sportovní hale Na Vinici v Poděbradech zimní přípravný turnaj pro kategorii minižáků / ročníky narození 2012 a mladší /. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů ze 4 středočeských oddílů – HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou 1 + 2, SPARTA Kutná Hora 1 + 2 a domácí HÁZENÁ Poděbrady 1+2+3.

Hrálo se souběžně na dvou zmenšených hřištích miniházená 4+1, systémem každý s každým, všechny týmy tedy čekalo 7 utkání s hrací dobou 1x10 minut. Utkání se hrála bez skóre, výsledků a tabulek, nevyhlašoval se vítěz utkání ani turnaje. Předávání cen proběhlo jako odměna za účast, všichni účastníci turnaje obdrželi stejné drobné ceny.

 

Trenéři a doprovod SPARTY jako vždy dosažené branky svých svěřenců zaznamenávali a tak máme k dispozici sestavy a branky obou týmů kutnohorských minižáků v sobotním poděbradském přípravném turnaji.

 

V převážně dívčí „jedničce“ pod vedením Evy Špírové se brankově nejvíce prosazovala Ema Benešová, pozadu však nezůstala ani pětice ostatních.

Ve chlapecké „dvojce“, vedené Matějem Veselým, brankově vynikla úderná dvojice David Pařízek – Jakub Kaucner, i zde se prosadili i všichni ostatní.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:

Benešová Ema 21, Lebeda Marek 17, Svobodová Amálie 17, Špírová Adéla 16, Toal Maya 10 a Štípková Klára 4. Trenérka: Špírová Eva.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:

Pařízek David 39, Kaucner Jakub 33, Pařízek Daniel 20, Petra Vojta 4, Petra Viktor 1 a Sirůček Matěj 1. Trenér: Veselý Matěj.

 

Celá dvanáctičlenná parta kutnohorských minižáků, složená z chlapců i dívek, zaslouží za výkony a nasazení v sobotním přípravném turnaji v Poděbradech určitě velkou pochvalu.