10.kolo SP ml.dorostu: SPARTA - JISKRA Zruč 46 : 39 / 20:19 /

Branková přestřelka byla k vidění v sobotním mistrovském utkání SP mladších dorostenců, ve které náš tým nakonec o 7 branek porazil svého okresního rivala ze Zruče nad Sázavou ............

V sobotu 27.dubna odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora 4.jarní kolo STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU 2018/2019, když ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici přivítal od 15:30 hodin svého okresního rivala, tým JISKRY Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Od úvodních minut bylo utkání bohaté na branky, povětšinou vedli o 1-2 branky hosté a domácí pouze dotahovali. Ti se poprvé dostali do vedení až v 15.minutě – 10:9, v dalším průběhu prvního dějství však opět vedli o 1-2 branky hosté a to až do 26.minuty, kdy byl stav 16:18. Závěr 1.poločasu však měli lepší domácí, kteří 4 brankami v řadě otočili na 20:18 a hosté v závěru již jen snížili na poločasových 20:19.

A brankové hody pokračovaly i v průběhu 2.poločasu. Hosté nejprve 2x srovnali – na 20:20 a 21:21, v dalších minutách již měli jasně navrch domácí. Ve 36.minutě vedli 25:21, ve 43.minutě 33:24 a ve 48.minutě již o 13 branek v poměru 39:26. Poté sice hosté ještě zazlobili a dokázali snížit až na rozdíl 6 branek, na 41:35 a 42:36, nic to však na zaslouženém vítězství kutnohorského týmu nezměnilo. Ten utkání v pohodě dovedl do vítězného konce v poměru 46:39. Branek padlo v utkání jako máku – celkem 85 !!!!!

Tým mladších dorostenců SPARTY nastoupil do utkání bez dvou nejlepších, momentálně zraněných opor Červeného a Šimona a v jeho kádru opět převládali hráči z kategorie starších žáků - celkem 8 + 4 ml.dorostenci. Týmu se sice výrazně dařilo v útoku, o čemž svědčí 46 nastřílených branek, ovšem hra v obraně byla špatná, nedůrazná a celkově hodně propustná – 39 branek je příliš. A to toho brankář Valeš ještě dost pochytal, jinak mohlo být hůř !!!

A jak hodnotil sobotní výkon týmu zastupující trenér Martin Brož ?

Po obdržení bude zveřejněno.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Klouček 10, Novotný 9, Novák D. 7, Pektor P. 5, Veselý 5, Rakaš 4, Capouch 3, Machander 2, Kail 1, Ptáčník a Stehlík. Trenér: Brož Martin.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 2/1 – 5/4, ROZHODČÍ: Kotěšovec - Horák / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 23.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za 14 dní, v sobotu 11.května, kdy přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 11:00 hodin vedoucí tým soutěže, pražský TJ Chodov JM.