13.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: JISKRA Havl.Brod - SPARTA 39:26 / 16:12 /

Ve včerejším utkání 13.kola 2.ligy prohrál náš tým mladších dorostenců o 13 branek v Havlíčkově Brodu, když v poločase ztrácel pouze 4 branky ............

V neděli 18.února čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 13.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 14:00 hodin ve sportovní hale soupeře z Kraje Vysočina – týmu TJ JISKRA Havlíčkův Brod. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů. V podzimním utkání v Kutné Hoře JISKRA zvítězila jednoznačně 20:36 v do nedělní odvety nastupovala doma v roli vysokého favorita.

Mladší dorostenci SPARTY odehráli celkem solidní 1.poločas, dlouho se drželi na „dostřel“ a do kabin odcházeli s mankem 4 branek. Stav byl 16:12 pro domácí.

Ovšem 2.poločas již byl horší. Domácí ho totiž zahájili velkým náporem, 7 brankami v řadě odskočili na 23:12 a bylo vlastně rozhodnuto. V dalším průběhu již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách, nakonec domácí v utkání zvítězili zaslouženě o 13 branek v poměru 39:23.

Týmu mladších dorostenců SPARTY nelze upřít snahu a bojovnost, soupeř však byl opět nad jeho možnosti. Věkový rozdíl a fyzická převaha soupeřů, to jsou hlavní důvody nepříznivých výsledků. Ale s tím se dalo letos počítat, hlavní je získávání zkušeností, výsledky se časem dostaví.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Čábelka 6, Kostrec 4, Hanuš 3, Kopecký 3, Pajer 3, Šklíba 3, Kamenář 2, Rudolf 1, Stýblo 1, Hovorka a Němeček. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 1, SEDMIČKY: 2/1 – 6/5, ROZHODČÍ: Pražák - Větrovský, DIVÁCI: 40.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

V Havlíčkově Brodě naši dorostenci předvedli výborný první poločas. Je jen škoda, že v začátku si kvůli několika
neproměněným šancím nechali soupeře odskočit o čtyři branky. Ve zbytku poločasu již výborně bránili, dobře chytal
brankář a proti vyspělejšímu soupeři se dokázali prosazovat v postupném útoku. Bohužel nám vůbec nevyšel nástup
do druhého poločasu, kdy soupeř zatáhl obranu, využil fyzické převahy a během deseti minut odskočil na rozdíl deseti
branek. Tím prakticky rozhodl a zbytek zápasu už byl opět vyrovnaný. Naši kluci bojovali, dávali do utkání vše, ale na
fyzicky vyspělejší soupeře to zatím nestačí. Přesto je za výkon musím pochválit, zejména za první poločas.

Ostatní výsledky 13.kola:

SOKOL Úvaly - 1.HC Pardubice 31:30,  JISKRA Třeboň B - HÁZENÁ Rokycany 23:25, HBC Strakonice 1921 - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 37:33, TALENT Plzeň B - LIONS Hostivice 30:38, LOKOMOTIVA Vršovice měla VOLNO.

Příští program:

Ve 14.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 24.února od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici tým TJ SOKOL Úvaly