14.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SPARTA - SOKOL Úvaly 19:31 / 10:17 /

Ve včerejším odpoledním utkání 14.druholigového kola náš tým mladších dorostenců nestačil v oslabené sestavě na fyzicky i herně vyspělejšího soupeře a i tentokrát nedokázal bodovat ..........

V sobotu 24.února čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 14.kola 2.ligy MD JV-Čechy 2023/24, ve kterém  přivítal od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška středočeského soupeře – tým TJ SOKOL Úvaly. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

Postavení obou soupeřů v průběžné tabulce – SPARTA poslední bez bodu, Úvaly šesté s 12 body i podzimní vítězství Úval doma 35:28 předem naznačovalo, kdo je v utkání favoritem.

A to se v utkání také potvrdilo. Mladší dorostenci SPARTY drželi se soupeřem jakž takž krok prvních deset minut, v polovině 11.minuty byl stav 5:5, ve 13.minutě ještě 6:7. Ale v dalším průběhu utkání již byla fyzická i herní převaha hostujícího týmu jasně patrná a skóre jednoznačně narůstalo v jeho prospěch. Ve 20.minutě byl stav 7:13 a 1.poločas nakonec skončil vedením Úval 10:17.

A 2.poločas měl průběh podobný, i když skóre již tak výrazně ve prospěch hostů nenarůstalo. Přesto byl ve 40.minutě již stav 12:23, v 50.minutě po mírném snížení 16:29 a nakonec utkání skončilo jasným vítězstvím týmu Úval v poměru 19:31.

Oslabenému týmu SPARTY nelze upřít snahu, soupeř však byl herně i fyzicky jinde a to hlavně rozhodlo o výsledku.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kamenář 6, Kostrec 4, Pajer 3, Kail 2, Hanuš 1, Hovorka K. 1, Janoušek 1, Němeček 1 a Šklíba. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 3/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Jakubů - Švadlena, DIVÁCI: 32.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

I ve třetím jarním utkání jsme odešli vysoko poraženi. Bohužel kvůli jarním prázdninám jsme měli řadu absencí a tým
pomohli doplnit starší žáci, kterým za to patří dík. Velmi těžko jsme se v útoku prosazovali proti fyzicky vyspělejšímu
týmu Úval a výsledkem bylo pouhých devatenáct branek. Naproti tomu kluci poměrně dobře bránili a zodpovědně se
se soupeři vraceli. Všem hráčům patří dík za nasazení a bojovnost s jakými zápas odehráli. Pozitivní je, že kromě
zraněného Šklíby se do střelecké listiny zapsali všichni hráči.

Ostatní výsledky 14.kola:

HÁZENÁ Rokycany - HBC Strakonice 1921 22:24, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - TALENT Plzeň B 26:32, LIONS Hostivice - JISKRA Havlíčkův Brod 41:24, 1.HC Pardubice - LOKOMOTIVA Vršovice 26:28, JISKRA Třeboň B měla VOLNO.

Příští program:

V 15.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 3.března od 12:00 hodin ve sportovní hale lídra soutěže - týmu LIONS Hostivice