15.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: LIONS Hostivice - SPARTA 37:18 / 21:9 /

V dnešním druholigovém utkání 15.kola náš tým mladších dorostenců nestačil na lídra soutěže, když prohrál na jeho palubovce vysoko o 19 branek ..........

V neděli 3.března čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 15.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 12:00 hodin ve sportovní hale týmu LIONS Hostivice. Po 14. odehraném kole byl tým Hostivic v čele průběžné tabulky soutěže s 22 body / bilance: 12 - 11-0-1 /, naopak SPARTA poslední jedenáctá bez bodového zisku / bilance: 13 – 0-0-13 /. Na podzim zvítězil LIONS v Kutné Hoře jasně 20:40 a do nedělní domácí odvety nastupoval v roli jednoznačného favorita. .

A podle toho také utkání vypadalo. Domácí byli po všech stránkách jasně lepší a skóre celkem jednoznačně narůstalo v jejich prospěch. V 10.mintě vedli 10:4, ve 20.minutě 14:7 a 1.poločas nakonec skončil vedením Hostivic o 12 branek v poměru 21:9.

Také 2.poločas měl průběh podobný. Domácí v něm měli hru jasně pod kontrolou, SPARTU přehrávali po všech stránkách a postupně navyšovali svůj náskok. Nakonec v utkání zvítězili vysoko o 19 branek v poměru 37:18.

Tým mladších dorostenců SPARTY nastoupil do nedělního utkání / díky jarním prázdninám i zraněním / citelně oslaben a na domácí po stránce herní i fyzické vůbec nestačil. A proto utkání prvního s posledním dopadlo takovým rozdílem.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Čábelka 4, Kopecký 4, Kostrec 3, Kamenář 2, Němeček 2, Stýblo 2, Rudolf 1, Hovorka a Kail. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 2/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Kudrhalt - Martoch, DIVÁCI: 70.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Červenka ?

U našich hráčů musím ocenit nasazení a bojovnost, která přetrvává zatím ve všech  zápasech  této pro kluky náročné sezóně, kdy se setkávají s fyzicky i herně výrazně lepšími hráči, což se jasně ukázalo i v utkání v Hostivicích. Kluci sice nezískávají body, ale místo toho nabývají drahocenné zkušenosti. Nezbývá než po jarních prázdninách pokračovat v trénincích v co největším počtu a pokusit se v příštím zápase proti Lokomotivě Vršovice uhrát kvalitní výsledek.

Ostatní výsledky 15.kola:

JISKRA Třeboň B - 1.HC Pardubice 25:31, LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Úvaly 27:32, TALENT Plzeň B - HÁZENÁ Rokycany 00:00, JISKRA Havlíčkův Brod - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí / náhradní termín 16.3. /, HBC Strakonice 1921 měl VOLNO.

Příští program:

V 16.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 9.března od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici  pražského soupeře, tým LOKOMOTIVA Vršovice